Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Líné chování ethernet. spojení

Mám takový obtěžující problém na Windows 8, projevuje se tak, že síťové připojení ethernetové (Intel I218LM) má pomalé reakce typicky 5-20 sekund), například než zjistí windows ,že došlo k připojení kabelu (zobrazení v okně síŤová připojení) to trvá takto dlouho. Taky se to projevuje, když toto okno chci otevřít ,nebo když chci dát u tohoto spojení Vlastnosti nebo stav(případně podokno Konfigurovat). Stejně tak, i když tyto okna zavírám, tak je zpoždění mezi kliknutím na křížek okna a zmizením okna.

-Během čekání nedochází k zátěži CPU
- neprojevuje se u jiných síťových spojení.
Co to může způsobovat? Jak se s tím vypořádat?

S tím to v vůbec nesouvisí. Projevuje se to i bez zapojení. Driver je nainstalován (bez něj by asi nešel i nternet co myslíš)?
NicinstD.dll
NicCo36.dll
e1dmsg.dll
e1d64x64.dll
e1d64x64.sys Intel 12.11.77.0

Jo a ještě dodatek: po při připojení je internet i síť normálně rychlá, žádný problém v rychlosti nebo latenci.