Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem intel vs amd

Dobrý, rád by som sa opýtal idem kupovať pc (zamerané skôr na hranie) A neviem sa rozhodnúť medzi i5 4690k A amd fx-8350 za odpoveď vopred ďakujem

GIGABYTE je dnes v celku problémová značka. Ja osobne s ňou nemám problém(asi preto, že som ešte v živote nič nevlastnil od GIGABYTE), ale ak furt čítam na internete recenzie, iné diskusné fóra a pod., tak každý druhý hráč má z GIGABYTE(nielen graf. karty) nejaké problémy. Pokiaľ grafika, tak rozhodne čo sa týka kvality sú najlepšie tie od MSI, alebo ASUS. To isté platí aj o základných doskách.

To, či do vaše novej zostavy kúpiť AMD alebo Intel procesor, závisí od okolností, resp. len od výšky finacií. Ak máte vyšší rozpočet, tak kupte Intel. No ak máte naopak nižší rozpočet, a chystáte sa kúpiť čo najlacnejší herný stroj za lacný peniaz > AMD. Inač, Intel procesory majú oproti konkurencií od AMD vyšší výpočtový výkon na 1-jadro. K pôvodnej otázke: lepší na jedno, aj viac jadier je rozhodne Intel. Takže byť vami, volil by som i5-4690K..