Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc při výběru notebooku

Chtěl bych se vás zeptat, který z těchto nt by jste si vybrali, pokud by jste od něj očekávali následující:

-průměrný herní výkon (battlefield 3, skyrim, League of Legends, counter strike go, ale taky nějakou tu náročnější hu jako např. dark souls 2)

-zároveň i mobilitu + výdrž baterie (pro studium na sš-ict)

https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-black -d2368575.htm#recenze vs. https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-75-black-d2 202607.htm#recenze

Na lenovu mě zaujal skvělý displej...
Popř. mi napište i nějaký jiný nt se kterým máte zkušenosti (do max. ceny 17-18000 kč)

Za všechny odpovědi moc děkuji... :-)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

loading...

Ještě jsem četl, že procesor FX-7500 (v lenovu) je horší než i3 (v aceru je i5) takže by měl být asi lepší, že?
Krom toho jsem zistil, že při normálním režimu v lenovu pracuje pouze grafika integrovaná v procesoru a ta druhá se musí zapínat přes crossfireX (krom toho jsem dogooglil, že pokud má notebook(popř i stol. pc) dvě grafiky a má zaplněný jen jeden slot ram (např 1x 4gb) zpomaluje to tak, že celkový výkon obou grafik zároveň je menší, než výkon jen té integrované v procesoru.

Krom toho mě udivuje, že 22.2 2014 byla cena 14000kč a 12.4 už 18000kč... Čím to je? http://www.cnews.cz/recenze/lenovo-ideapad-z50-75- full-hd-slusny-vnitrek-od-amd-za-14-tis-kc-recenze /strana/0/9 někde v 1/4 stránky.

dedikované grafiky majú vlastnú "VRAM" pamäť, ak je dedikovaná výkonnejšie, tak celkovo vždy bude výkonnejšia,...
čo sa týka procesorov, tak je i5 štvorjadro lepší jak AMD, lenže intel je v tomto notebooku dvojjadro, síce stále má intel vätší výkon, ale je to len o špetku, a vzhladom na ostatné komponenty a celkovo notebooky, bych stejnak šel do Lenova,...

čo sa týka tých cien, tak je hned niekolko verzí Lenova ideapad z50-75, každý s inou cenou, ale zároveň i s inými komponentam ivo vnutri.

Je pravda, že to AMD je o něco horší, než ta i5, ale ne, že bys to nějak enormně poznal. Rozdíl nepocítíš.

Takhle pracuje i ten acer - vždy jede integrovaná v procesoru a dedikovaná se pustí, až když je potřeba větší výkon. Ty to zapínat nemusíš, ono se to řeší samo ;)

To poslední je celkem blbost.

Ten rozdíl je daný jinými modely ;)

To lenovo má lepší displej, rychlejší RAM, lepší disk (má sshd). V případě toho aceru dostaneš dnes již nepoužitelné rozlišení, úspornou RAM, pomalý plotnový disk s malou cache pamětí.

Možná bych ještě zvážil tento - https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-80-black-d2 417642.htm