Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s projením monitoru kabelem DVI

Mám monitor LG FLATRON L1530B s výstupy DVI-D a D-SUB.,grafickou kartu Sapphire Atlantis ATI Radeon 9600 Pro 128MB ktera má výstupy DVI a D-SUB. To teď jsem měl monitor připojen přes D-SUB.Dnes jsem monitor připojil zakoupeným kabelem DVI-D dual link M-M a na monitor nezobrazuje, akorát se zapne do režimu STANBY. Zkoušel jsem všechno možné nastavení na monitoru a nic. V poradně jsem našel podobné problémy,ale zádný neřešil ten můj. Némá někdo zkušenosti co s tím. Děkuji

cau,
tvuj monitor presne neznam ale treba ti pomuze trik na ktery jsem prisel
po dlouhem laborovani s monitory dell. dela se to dvojhmatem, to znamena
ze stisknes a podrziz jedno tlacitko a druhym tlacitkem se prepinaji
vstupy (analog nebo digital), v pripade dellu to byla tlacitka "-" a "+".
hodne stesti.
qq.

Tak bohužel s těmi tlačítky to nefunguje. Zjistil jsem ,že když mám oba kabely zapojené jak v monitoru tak v kartě, zmáčknu na monitoru tlačítko SOURCE tak se monitor přepne pravděpodobně na digitalní příjem ,zobrazí se nápis DIGITAL a nápis POWER SAVING MODE monitor se vypne do režimu STANDBY.

zkontroluj frekvenci obnovování obrazu, měla by být 60Hz. Dále zkontroluj, že v ovladači grafiky máš aktivovaný DVI výstup.

Jinak správný postup je, jak už psal fleg, vzpnout počítač i monitor, zapojit POUZE DVI kabel, pustit monitor a následně spustit PC. Monitor a grafika by se pak měly "samy domluvit" a mělo by to celé fungovat.

CCC je opravdu otresna zhuverilost, za tohle ale nemuze. Aktivni port si grafika zvoli sama po startu podle zapojeneho monitoru. Spis bych si tipnul na problem se vstupem monclu, vystupem karty ci chorym kabelem.

PS: neresitelny problem mam ja ;-). Dve LCD (17" a 20") a stoleta grafika GF4Ti4200 - jsou-li zapojeny oba, nikdo v cele galaxii nezaruci, ktery vystup (DVI ci D-SUB) si ta mrcha zvoli po POSTech za primarni. Je-li pak uz nasosan windows pouze s jednim monitorem, nefunguje po pripojeni druheho detekce. Chtel jsem nechat 17-ku coby sekundar na video, zatim vsak stoji nezapojen na stole. Shit! Budu muset poridit grafiku s dvema DVI a nejak to obsefovat (:?:). Kdyby mely oba stejne rozliseni, kaslal bych na to, ale zamena 1600x1200 za 1280x1024 je tristni...