Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde nastartovat pc

ahoj lidi,nejde mi nastartovat PC,projevu je se tím že při zapnutí se rozjede proběhne kontrola ledkami na ZD a zastaví se na HDD a monitor zůstane na úvodní stránce nabýhání,vše sem odpoji vyčistil a stále nic,nechal jsem zapojenou jen gra.kartu-ram-procesor a stále stejné nějaká rada,díky za každou pomoc

zůstane seklý při nabýhání biosu ve chvíly kdy se rozsvítí na ZD kontrola HDD,měla by zhasnout jako na cpu-ram-grafika u těchto se rozsvítí a hasne což podle manuálu je správně jen to HDD stále svítí i když tam žádné disky nejsou,napájení jsem přehodil a ok tím to není,ram odzkoušeny v jiném a ok,grafiku nemam kde odskoušet ale monitor jede,tak nevím

chipset, kde řadič disků, má chladicí žebra ucpaná reklamním štítkem asus.
rozumnému proudění vzduchu nejspíš brání grafická karta.
chipset se možná upekl. takto vypadá správný chladič.

procesor má nejhorší chladič na světě, tenké mezery mezi žebry špatně chladí a furt se ucpávají prachem.
jediný paměťový modul je těsně vedle, dal bych ho do slotu co nejdál.
dva disky jsou nalepené u sebe, neproudí mezi nimi vzduch, zbytečně hřejí.

Zkontroluj teplovodivou pastu jestli neni uschlá či stará případně vyměň.

Stáhni si hirens boot nebo ten linux.

Zapni pc nech tam zaseklou tu obrazovku a za 20 min to vypni a sáhni na chladiče cpu,gpu,chipset,hdd jestli jsou hodně horky (neudržíš prsty víc než 15 sekund,teplovodivá pasta v tom případě ok) nebo studený (teplovodivá pasta je stará čí suchá vyměnit)