Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi spustit DVD

Vážení přátelé moderní techniky, prosím Vás o radu.
Pořídila jsem si notebook FUJITSU SIEMENS - Amilo - mechanika PHILIPS DVD +,- RW SDVD VLJ 41
Při vložení DVD zn. IMATION + DVD R/16 (již nahraná prezentace + obrázky ) nejde spustit automaticky ani ručně. Při kontrole nahraného disku je uvedeno : prázdný disk. Tak jsem tento disk chtěla znovu zálohovat v počítači přes DVD DECRYPTER - hláška : no disc
To samé hlášení při použití DVD SHRINK. Po několikerém pokusu DVD SHRINK zjistil chybu a že nemůže pokračovat : SELHALO PŘEČTENÍ SOUBORU : "D:\ " chyba dat (cyklická redundantní kontrola). Na tomto médiu mám dalších 25 prací a filmů, které nejdou otevřít v počítači ,
v domácím kinu bez problému vše šlape. Pokud by se jednalo pouze o jeden či dva kusy, bez problému to vyřadím ( vezmu a vyhodím z okna), ale mám toho více a potřebuji s tím dále pracovat. Zjistila jsem, že ostatní média (VERBATIN a další) šlapou bez problému. Tak nevím co s tím mám dělat. Prosím o radu, vzkazy pište prosím ve formátu : P O L O P A T Ě.

Již nejsem mladé děvče, ale děvče před důchodem. Mnokokrát díky za pomoc.

zkusme ovladacema - windows v sobe maji ovladace na mechaniky ktery je ehm rekneme naprd - stahnete si ASPI ovladace od adaptecu - tim by se mohla komunikace s mechanikou zlepsit.
http://www.adaptec.com/en-US/support/scsi_soft/ASPI /ASPI-4.70/
budete muset odsouhlasit licencni ujednani ze nejste teroristka (pokud ano nesouhlaste) :) po instalaci by se melo restartit (ty ovladace se hodi tak jako tak)
---------------------------------
pokud se nezadari zkuste data vydolovat

kuprikladu programem iso buster

Tak už to tam mám, objevilo se mi tam WNASPI32DLL.... a v zeleném rámečku ASPI IS INSTALLED AND WORKING PROPERLY. Jednou se mi to podařilo TO INKRIMINOVANÉ DVD spustit automaticky,
podruhé pouze ručně a je aspoň uveden obsah DVD.

Po zkušenostech s tímto médiem již nepoužívám a nekupuji. Používám Verbatinky, které jsou v mém počítači bez problému. Prosím, pokud by bylo možno, zase napsat po lopatě přímo adresu, aby to šlo rovnou stáhnout. Díky moc

Blbost - ovladace sa nestaraju o citanie media - to si riesi mechanika sama. Pokial je dane medium na prd (alebo si jedoducho smechanikou nerozumeju), tak to asi s ASPI neprecita.
ASPI je emulacia SCSI od adaptecu - pouzivalo sa kedysi ak napalovaci program nevidel napalovacku...

Tvoja mechanika jednoducho to dvdcko necita - zvykaj si, toto sa obcas stane - jedina moznost je precitat to ide, a vykopirovat data.

to je zajimave ze spousta programu ktere nemaji s vypalovanim nic spolecneho nejakou verzi aspi vyzaduji.

dokonce i iso buster ktery zachranuje data z cd/dvd umoznuje bud jet po aspi nebo po spti

jelikoz nema aspi instalovane jede po druhem rozhrani kde muze (nemusi) byt problem