Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složku nelze smazat a zvětšuje svou velikost

Dobrý večer,
čirou náhodou jsem na mé flešce objevila složku pojmenovanou Záloha (sama jsem ji předtím vytvořila), ve které jsem po jejím otevření našla soubory s názvy typu cëř/... a podobně. Jelikož nevím, kde se tam tyto soubory vzaly, chtěla jsem složku odstranit, ale objevuje se hláška: "Soubor nelze odstranit: Ze zdrojového disku nebo souboru nelze číst." Našla jsem k tématu sice dost příspěvků, ale všude se jednalo hlavně o složku, která měla velikost 0 kb. Tato složka má "údajně" velikost 51,3 GB (!), ačkoli se nachází na 8 GB flešce. Zkoušela jsem složku smazat po restartu PC, stáhla jsem si unlocker 1.9.2 i IObit unlocker, ale ani jeden z programů si se složkou neporadil. A navíc jsem po restartování počítače zjistila, že ta složka zvětšila svou velikost z 50 GB na oněch 51,3 GB.
Existuje prosím ještě nějaký jiný způsob, jak se takovéto složky zbavit? Její "chování" mne celkem znepokojuje... Děkuji za všechny rady, Markét.

Předmět Autor Datum
Pokud na té flešce nemáš nic životně důležitého, tak ji zkus naformátovat (při neúspěchu asi vyhodit… nový
IQ37 02.05.2015 21:15
IQ37
Děkuju za radu, mrknu se tam a uvidím, kdyžtak vyzkouším. Jenom otázka: flešku jsem ještě neformátov… nový
Markét V. 02.05.2015 21:21
Markét V.
ked ju prejdeš tymto http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Form at-Tool/ tak na 100% na nej… nový
xxxxxxxxxxx 02.05.2015 21:42
xxxxxxxxxxx
Po formátu ti tam nezbude nic, co by bylo nějak spustitelné. poslední
IQ37 02.05.2015 22:34
IQ37

Pokud na té flešce nemáš nic životně důležitého, tak ji zkus naformátovat (při neúspěchu asi vyhodit).

Děkuju za radu, mrknu se tam a uvidím, kdyžtak vyzkouším. Jenom otázka: flešku jsem ještě neformátovala, ale když to udělám a vše z ní zmizí, bude potom bezpečná k použití? (protože předpokládám, že ta podivná složka je virus...) Nemůže tam z něho něco zbýt?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru