Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradte pri výbere väčšieho monitora

Rozmýšľal som nad monitormi 25"+, ale taká 29" mi príde akási moc široká. Nemá to vplyv na nepodporujúce rozlíšenie v hrách prípadne filmoch? Aj v súčasnosti mám rozlíšenie 1920x1080 na 24" monitore a 1080p BLuray filmy mi neroztiahne na cely obraz ale robí to tie čierne pásy hore dolu. Taktiež odozva monitora je pri čom dôležitá?

24 mi v podstate stačí, ale idem dať tento monitor preč a kupovať nový,takže by som mohol kupiť rovno väčší pre epickejší zážitok :D. No o ohladom tej kvality filmov by som sa tiež chcel dozvedieť niečo viac aby som si vedel vyber kvality filmu prisposobit mojim podmienkam. Nevieš mi sharnut nejaku stranku kde to je jasne vysvetlene?

no v podstate ako docielit co najvyssiu kvalitu, obrazu a zvuku. Aka je skala napr. pri zvuku a co sa tyka tych rozliseni to moze mat 1080 aj 720 rozličné rozlisenie (16:9,2.39:1). Tu http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_common_resolu tions v skecii digital film standars je to rozdelene na zaklade nejaky standardov to sa niekde uvadza pri filmoch? 2k, 4k. Celkovo sa chcem dozvediet viac z tohto smeru co sa tyka kvality obrazu a zvuku u filmov , hier.

Kvalitu zvuku ti monitor neovlivní. Pokud jde o kvalitu obrazu, tak nejkvalitnější je, pokud má monitor stejné rozlišení jako zdroj obrazu, nebo alespoň pokud je jeden z rozměrů stejný (např. film s rozlišením 1920x720 na 1920x1080 monitoru - pak jsou nahoře a dole černé pruhy). Případně pokud má monitor větší rozlišení.