Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmazaný obraz.

Dobrý den. Mám grafickou kartu nVidia GeForce GT 425M vím není nejlepší, ale mám potíž s rozmazaností aplikací a viditelnost písma rozlišení mám 1920x1080 když mám zapnuté aplikace na Windows mode tak mám v nich rozmazané písmo a např. ve skypu musím číst jména přátel doslova lupou abych je vůbec přečetl zjistil jsem že když změním barevnou hlobku ze 32bit na 16bit tak se změní ostrost aplikací ve Windows mode ale skype zůstává stejný. Další problém mám se zasekáváním obrazu procesor i grafiku jedou na minimum a obraz prostě stojí mám 2 disky na jednom nainstalován systém a druhý na soubory můžete mi někdo poradit s těmito problémy děkuji. Bližší info dodám.

Ten notebook jsem už takhle dostal je z druhé ruky myslím že to bude čistě nastavením.. Mám Sony Vaio VPCF1 a rozlišení doporučené mám 1920x1080. jen jsem tam přidal disk SSD na kterém je systém a HDD na kterém mám soubory a nahrál svůj systém a oba disky zformátoval.

Takže ovladač grafiky mám přeinstalovaný. A beze změny když nechám barevnou hloubku 16bit tak je vše krásně doostřené jakmile přepnu na 32bit tak mám aplikace třeba "Ovládací panel NVIDIA" rozmazané písmo. V 16bit se mi všechny aplikace zmenší a i písmo v těch aplikacích ve 32 je to sice větší což beru ale rozmazané doufám že je to srozumitelné. A omolouvám se že jsem nemohl odepsat dřív.

To tak ma byt, je to uprava pisma pomocou cleartype (da sa to dostelovat pripadne hladaj si to googlom ze jak). To ako tie pismena nevies precitat ci co nevies precitat?
Rozmazanie textu v urcitych specialnych aplikaciach (pri malych pismenach) sposobovalo nejake windows update, nedavno som to riesil vo winampe, bolo aj v pradni cislo toho update, skus si dat do hladania slova winamp windows update.

Skontroluj si aj v pravy klik na plochu - vlastnosti alebo rozlisenie alebo to dalsie co tam je, ze ci nemas nastavene zvacsenie na 125% alebo 150% apod, nastav tam 100%. Budu potom blchy lebo mas fullhd na notebooku (k tomu by mali predavat povinne mikroskop), ale potom by to malo byt ostre ptz sa nic nezvacsuje algoritmicky.

Opět se obracím se stejným problémem zasekáváním grafické karty. Nechtěl jsem to řešit ale už se to nedá vydržet. Prostě z ničeho nic a je jedno jestli ve složitější aplikace např. Mass Effect a nebo jednoduší se obraz i zvuk na 2 vteřiny zmrazí po chvilce naskočí nějakou chvíli šlape a po chvilce znovu. Dělá to i několikrát do minuty prozatím jsem zkoušel reinstalaci ovladače grafiky z výrobce notebooku na výrobce grafického čipu ale to nepomohlo. Děkuji za každou radu.

EDIT: Grafika dosahuje 60°C.