Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocesor do 2500,- Kč

Dobrý den, potřebol bych poradit jaký čtyřjádrový procesor to této sestavy:
MotherBoard: ASUS M4A785TD-M EVO https://www.alza.cz/asus-m4a785td-m-evo-d133749.ht m
Grafická Karta : Nvidia GTX 650 Asus GTX650-E-1GD5
Stávajíci Procesor: AMD Athlon II 250 procesory.heureka.cz
Ram: 4,0 Gb DDR3
Zdroj: Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM http://www.czc.cz/seasonic-energy-knight-ss-500et- t3-500w-oem/105970/produkt

Popř. musí být do hranice 2500,- Kč Děkuji PEKAC12

Doporučil je správně. :-)

Musí být z toho seznamu nahoře (přes to nejede vlak!)

No a je to prakticky jedno, co se povede sehnat. Samozřejmě nejlepší by asi byl třeba Phenom II X6 1090T, ale ten asi neseženete.

Měl by to být X4, nebo X6 (číslo značí jádra) a ideálně co nejvyšší číslo modelu.

Já se bojím, že pokud se něco sehnat povede, pak nebude moc na výběr. Na bazoši je teď jeden a ten je za 5 tisíc, což je nesmysl, ten procesor má reálnou hodnotu do těch 2500, spíš míň.

Když koukám na ten zoufalý výběr, nová deska by asi byla lepší.

Já myslel, aby ten procesor fungoval jako takovej (= aby nebyl nějakej zníčenej). V desce by fungovat měl určitě.
A když procesor není na seznamu, tak to šlapat jasně může, ale když ti neprochází rukama spousta počítačů (že to při nejhorším dáš jinam :-D ), je to docela riziko kupovat.

Souhlas. Ono lidí, co mají desku nepodporující FX je fůra a většina z nich má nějaký Athlon (v lepším případě), nebo Sempron a pořádnej procesor do toho ne a ne sehnat. A ty Phenomy se navíc povedly tak moc, že to většině lidí stačí ještě dneska...

Nová deska s FX6300 bych viděl jako nejpohodlnější řešení.