Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde internet

Dobrý den, doma mame 2 pocitace oba win7 ultimate,jsou pripojene na wifi router kabelema,u mne jde net i wifi chodi ale na druhem pc z niceho nic prestal chodit, tak jsem zkousel jiny ovladace, restartovat router a zakazat a povolit a porad nic, tak jsem druhy pc pripojil na kabel k memu pc kde net jde a take nic, tak jsem poridil v domeni ze je podelana sitovka coz se stava casto novou, dal do PCI naistaloval ovladac stary odinstaloval a zakazal starou sitovku, restartoval pc a porad je tam ten samy problem, u me porad jde wifi chodi, a tam nic, dal jsem diagnostiku site a napsalo to ze adapter pripojeni k mistni siti nema platnou konfiguraci protokolu ip, ip mam automatickou od zacatku nikdy problem nebyl,mame bezdrat a kontroloval jsem to a je tam porad vsude automatika, jsem bezradnej uz neco jsem googlil ale nic co by se nakou shodovalo s mym probleme, dekuju za rady a pomoc

hezky den

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : David-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : F4-6D-04-61-7D-44
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::203a:c08c:b64c:2516%10(Pre
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 4. května 2015 16:24:10
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 5. května 2015 16:24:10
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 250899716
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-09-67-86-8E-F4-6D-04-61-7D-44

Servery DNS . . . . . . . . . . . : fe80::1%10
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{14C5BD5A-6B12-408E-851F-34FB448B7CC4}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:9d38:6abd:3c30:3610:3f57:fefd(Prefe
rované)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::3c30:3610:3f57:fefd%12(Pre
ferované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Ta IP je vporiadku. To je ten PC ktory nefunguje? Co konkretne jak konkretne na nom nefunguje? Ten druhy PC (funkcny) ma IP jaku? Skus aj povypinat IPv6 aby si sa zameriaval len na IPv4 (192.168.neco)

P.S. ked dostavaju obe PC stejnu IP 192.168.1.2 tak je blbo nakonfigurovany router, restartuj router aj obe PC (vypni obe PC, vypni router na minutu, zapni router, pockaj minutu, zapni obe PC). Musia mat odlisne IP. Ked maju stejnu tak je blbo nakonfigurovany router (DHCP rozsah alebo tabulka MAC->IP apod)

to se zameruju ale uz vazne nevim, dal jsem jeste tes pres startem win v avastu jestli tam neco neni ale jinak to nechapu, a kdyz se lognu do nastaveni routeru tak v mape site je jen muj pc a druhy ne ikdyz jsou oba zapojene kabelem a zaply, pritom s routrem se nic nedalo od zacatku a ted najednou prestane chodit net na jednom pc

Microsoft Windows [Verze 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Tomas>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Tomas-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 3:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet
NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-E0-53-16-E3-A5
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::8109:e1d3:93f:8b39%14(Pref
erované)
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.139.57(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 268492883
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-1A-57-65-0C-00-1B-FC-DB-6A-A3

Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{B0ACEF81-E296-48BC-A1E6-07034702770E}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\Tomas>

Keby si vypol IPv6 tak by to nepisalo IPv6 vo vypise ipconfig.
Problem moze byt v kabli, preto som to chcel prepojit na iny kabel. Pc sa moze dat na test preniest. Najprv mozes skusit prehodit len LAN kabel na routri do ineho portu, aby sa testlo ci neni v riti LAN port.
Ked to chces overit ci to je HW problem tak je najrychlejsie nabootovat napr. ubuntu z USB sticku/CD apod, ked ten tiez nedostane platnu IP tak je problem v kabli/routri. Na routri si over v nastaveniach ci nemas aktivny nejaky filter podla MAC napriklad.

"tak jsem zkousel jiny ovladace"
"tak jsem poridil ... novou, dal do PCI naistaloval ovladac stary odinstaloval a zakazal starou sitovku, restartoval pc"

osobne by som to vrátil do pôvodného stavu, nerozdrbával systém "novými" ovládačmi, ale nainštaloval tie správne, až potom by som hľadal chybu...

Adresa sieťovky: 00-E0-53 to je asi zlý sen...