Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojeni Power SW

dobry den zajima me co se stane nebo by se mohlo stat kdyz u teto desky https://www.alza.cz/msi-g41m-p26-d214860.htm?kampa n=adw1_zakladni-desky_modely&gclid=CjwKEAjw1KGqBRC 55bru-sa7zCcSJAAxsBf56ramZFk9rnofP1dJ6MLCofuv4F_MN wqapPVTv23AxRoCFujw_wcB
nebo z cela vseobecne u jakehokoliv MB zapojim pouze jeden pin power sw nevim jak ale u tehle se mi to povedlo byl to strasne stary pc case a kabilky power sw ani v jednom poradi nefungovali pc se vzdy jen zaplo a pochvili vyplo kdyz sem ,ale zapojil jen jeden znich tak pc normalne fungovalo ,zaplo se zepredu na prednim panelu tlacitko reagovalo normalne podle me jak ma... jen me zajima jestli to muze mit naky rizika na zivotnost MB kdyz je zapojeny pouze jeden pin.

zde jeste manul k desce co sem poslal pospani JFP a JFP2 http://www.manualslib.com/manual/680380/Msi-G41m-P 26.html?page=18#manual

Z hladiska ESD apod to neni moc dobry napad ked to tam je spojene o plech kejsu, ale neni to ani ziadna tragedia. Principialne to moze fungovat. Ale neni mi moc jasne preco tam nezapojis obe, aj keby bol jeden drat skratovany o kejs, tak to musi fungovat aj s obomi zapojenymi pinmi, akurat bude zalezat na orientacii (lebo jeden drat je skratnuty o kejs tak ten musi ist na GND pin)

protoze pokud sem zapojil + z JFP tak pc nenajelo jen e zaplo a po chvili vyplo kdyz sem nechal jen - tak pc fungovalo normalne....takze bych mel zkusit zapojit - z jfp a ground z jfp2? ted u pc nejsem budu az tak za 14 tak bych to potom zkusil ...

ano ale mam zapojen jen - a pc se zapne , reaguje na zapinaci tlacitko da se zapinacim tlacitkem dlouhym podrzenim vypnout zkratka chova se jako kdyz je zapojen plus a minus znamena to tedy ze kabilky +- jsou cestou nekde k tlacitku spojeny nebo muze byt naky druh zkratu nekde u tlacitka na fron panelu....atd.? jde mi jen o to co se stane kdyz to necham jak to je... muze se odpalit pin na desce? nebo neco jineho na desce? nebo se proste znici zapinaci tlacitko?