Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu - steam chyba

Dobrý den,
nainstaloval jsem si Ubuntu, slyšel jsem o něm hodně pozitivního. Ale teď mi nejde spustit hra Counter Strike: Global Offensive. Vždy mi to vyhodí chybovou zprávu: Could not find required OpenGL entry point 'glColorMaskIndexedEXT'!

Na Windows mi jelo vše normálně.
GPU: ATI Mobility Radeon X2300

P.S.: zkoušel jsem vše aktualizovat, nepomohlo to.

Předem děkuji.

Překvapivě i na Ubuntu se dá hrát (s modernějšími grafickými kartami ovšem) a Steam už nějakou dobu funguje na Linuxu (dokonce je na něm založen jejich vlastní SteamOS - takže v podstatě konzole) a, překvapivě, na Linuxu nedovolí instalovat hry, které pro něj nativně nejsou. CS:GO je pod steamem nativně linuxová hra. Takže žádné Wine.
Vaše informace jsou pár let staré.