Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xeon E5-1650 vs. Core-i5 3210M a 4-vláknová aplikace

Zdravím. Dostal jsem možnost vyzkoušet svoji aplikaci (kodek) na PC s CPU Intel Xeon E5-1650. Před tím jsem už dělal nějaké výkonové testy na NTB, kde je Intel Core-i5 3210M. Výsledky na Xeonu jsou velice slabé a nedosahují vůbec výsledků z mobilního i5. Např. rychlost komprese byla u jednoho videa kolem 80 fps, zatímco na i5 kolem 95 fps. Nějak to tam nechtělo škálovat. Využití CPU bylo asi takové, že 1 jádro běželo na cca 70%, pak další tři kolem 40% a zbytek na 0% (ty jsem nevyužíval). Na i5 jsou vždy všechna jádra (vlákna) využita na 90 - 95%. Čím to může být? Kdyby třeba disk nestíhal dodávat data, tak bych to poznal (ve Virtualdubu - záložka Perf - Video frame request bylo 0 celou dobu). Co jiného by mohlo způsobit to špatné škálování?

• Comprese počítaná v IPS, zajímavé....né ze bych tyto hodnoty nechal spís na GPU, CPU na grafickou uroven by poterebovalo trosku zmēnu jadra, nebo iGPU
Pár vlaken jsem od tebe četl, zaklad zminovany I5, bez ohledu na lidské oko, jako rivala ber Xeon.
Xeon, tak jak opetro , jsou delané na, tak jak kazdé CPU, ale pri servrovém podání asi Xeon, pro odpoved, je i5 tvoje volba...