Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí PC windows7 64BIT

Zdravím Mám problém s pc při přesouvání souburu přes sít nebo stahování nahrávání přes ftp "filezila" například pc kompletně zamrzne a je třeba tvrdý restart dopracoval jsem se skrz internet k tomu že to nejčastěji dělají paměti tak se chci zeptat jestli někdo nezná nějakej chyták jak na to otestoval jsem to jen s jednou pamětí "2GB" a pc neměl problém ale jakmile mám dvě paměti stejné 2gb každou nebo rovnou 5gb daných tak pc má enhle problém s tímhle vinem

Typ CPU DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MH
Název základní desky Asus P5K SE/EPU (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Čipová sada základní desky Intel Bearlake P35
Pracovní paměť 5120 MB (DDR2 SDRAM)
DIMM1: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: Samsung M3 78T2863DZS-CE6 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Pokud je třeba více infa můžu dodat.

A preco pre boha tam mas tu Samsung RAM ?! To aky genius tit toto poradil takto kombinovat dve rovnake s tretou uplne inou ?! ::)
"Samsung M3 78T2863DZS-CE6 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)"
-------
Vytiahnut tu SAMSUNG RAM co spomaluje ostatne RAMky a nechaj tam len tie Kingston

nechaj iba tie kingstony a skus tie RAMky presuvat z jedneho slotu do druheho a pokazde zapni PC ci ide spravne... len bacha aby si nemal vnutry vtom RAM slote prach = povysavaj to alebo fukni do toho... len bacha aby si nenaplul :-D
Ak to nepomoze resetni BIOS a tu Tamtung RAM tam nedavaj je to total spomalovac celeho systemu.

Takže výsledky omlouvám se že to tak dlouho trvalo ale testoval sme toho trošku víc a vyšlo ěm toto:

Ramky sem nechal ty dvě teda 2x2GB a pc zamrzal nechal sme jen jednu ram pc jel v pořádku zkoušel sem to jak s jednou tak potom s druhou ale jakmile jsou osazeny obě ramky je jedno v jakých slotech tak to zamrzne "youtub, nahrávání souborů na ftp, pokus poslat obrázek emailem"

takže nevím co s tím vůbec

Necital som to cele uz si skusal v BIOSe rucne obmedzit frekvenciu alebo vypnut XMP alebo dvihnut napatie o 0.1V? Na jake napatie su tie kingstony?

P.S. tak jak to popisujes by som ale povedal ze jeden z nich je vadny nejak. Tazko povedat (testoval by som ich po jednej 10hodin memtestom)

Ked tam strcis samsung tak tym znizis frekvenciu vsetkych RAM na 333, ptz ten samsung viac nevie. Ked tam strcis len tie kongstony samotne tak BIOS nastavi frekvenciu 400, a ked tam das 2 moduly na 400 tak sa to uz sere lebo napr. doska je stara alebo signaly su naprd. Tak si obmedz v BIOSe frekvenciu RAM na 333.

takže nový poznatek co jsem zjístil dal sem tam zpátky ty samsungy a všiml sem si že se mě snížilo napětí do kingstomu a pc nezamrzá tak rychle naopak vydrží i hodku v provozu předtím to zamrzlo do 30s je to možný že jim prostě nesvědší napětí co maj mít nebo je to blbost?
memtest právě na mě nic nevyplivl a deska nejnovější není no je to asus p5k se/epu