Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nerozpozna usb od wifi

Zdravim, vcera som doniesol novy pc, poskladany od chlapika v predajni.
Na starom pc som mal male usb s kablom (belkin) ktore prijimalo signal od routeru z obyvacky (netgear).
Novy pc mi pise ze usb nemoze rozpoznat k som skusil nahodit aj ovladace stahnute z belkin stranky no nepomohlo.
Druhy problem mam ze mi nie vzdy zapne monitor ked zapinam pc.

Som uplny laik ked sa jedna o tieto veci, preto prosim o pomoc.
Dakujem, pardon za chyby, pisal som z tabletu.

Windows tam instaloval kto? Nainstaluj ovladace chipsetu k tej konkretnej zakl.doske (web vyrobcu zakl.dosky)
Skus to strkat dozadu do kejsu, a do USB2.0 portov, ne do USB3.0 portov (USB3.0 sa pozna tak ze ma viac kontaktov a je zvycajne modry).
V spravci zariadeni si pozri u polozky identifikacie HW jake to zdetekovalo DEV a VEN (bude tam USB\nejakepismenacisla) a zadaj si to do google.
Ovladace boli jake presne k jakemu presne windows, a ty mas jaky presne windows?

Ten clovek instaloval mozno prd, preinstaluj ovladace chipsetu (BTW. podla toho jak ten HW (ne)funguje, by som povedal ze aj HW bude nahovno)
To o USB3.0 si uspesne odignoroval (najdolezitejsia vec), a aj to VEN a DEV (druha najdolezitejsia vec).
Ked sa pytam jaky presne ovladac tak tym myslim jaky presne si tahal odkial presne a preco prave ten.

Je to rovnake jak na zaciatku, win vyhodi vpravo dole okno.. nepribudol adapter, len som sa skusal ci to nepojde inou cestou a nejak som vytvoril tuto moznost.. asi bude najlepsie ked zavolam chlapika co mi daval wifi este na stary pc, vdaka vsetkym za pomoc, viem ze to je s mojou neznalostou tazke :)

Ano na starom isiel. Mam len sluchadla, ale zahra len klasicke zapnutie od winu. Ono monitor zapne, ale nke vzdy. Napr dnes mi ho na prvykrat nezaplo a dole som ho restartoval a uz siel.. potom som instaloval tie ovladace na wifi a asi za hosdinku zas zapol a nabehol na prvy krat... ono ten monitor ma cca 8 rokov, je to acer 19` 60hz

Teraz ma pekne prihlasilo, starting windows, nasledovne klasicka plocha.. mozno som mal aj uvolnenu redukciu na obrazovku, lebo tu som este dotahoval. Je to tak ze 1x som ho zapol a obrazovka pisala ze niet signalu. Nasledne som ho dole restartoval a isla, teraz mi ho zaplo na prvy krat.