Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co vše lze s product key, který už není aktivní, ale je stále platný.

Zdravím vás pánové, odešel můj starší noteebook který má platnou licenci pro Windows 7 a napadlo mě zda mohu tuto licenci použít na můj stolní PC který má licenci bohužel pouze s Windows 8.

Tím bych potřeboval vědět, zda se dá použít klíč z notebooku na PC a jestli musím změnu nějak ohlásit a zda je jedno jakou verzi (x64 / x32) nainstaluji.

Děkuji všem za odpověďi a upřesnění.

Čistě technicky to pravděpodobně použít půjde. Možná by byl problém s aktivací a musela by se dělat přes telefon kde bys musel lhát.

Licence je platná pro ten notebook. Pokud bys ji použil jinak/jinde budeš mít nesprávně licencováno . Což je něco jako tříčtvrteční pirát :-)

Asi bych se na to teď už vyprdl a počkal na ty desítky.

jedna technická: do výroby dodnes kupujeme průmyslové pc s downgradovanými w7->xp, oem.
po skončení prodeje xp (2010) fungovala opakovaná registrace na poslední product key od toho prodejce (s pc už nebyl dodáván coa štítek xp).
ale od ukončení podpory xp (2014) přestaly fungovat jak tyto product key, tak i oficiální registrační postup ms "telefonní downgrade s coa w7".
co ale v pohodě funguje, je aktivace na 10 let staré použité product key. jinak bychom m$ platili za os zcela zbytečně a mohli bychom rovnou instalovat xp ultimate z uložto.

Prakticky je to mozne pouzit ak mas pre ten novy PC aj vsetky ovladace pre Win7, na webe vyrobcu. A ak to zaktivujes cez telefon.
Oficialne (podla textu licencie) to pouzit nejde, ale na doma to nikto kontrolovat nebude.
Ale normalne pouzivaj Win8, je to podobne jak Win7, len treba povypinat par hovadin v centre udalosti ci jak sa to vola ta vlajka, a nastavit si boot na plochu a poradie ikon v start na najprv normalne aplikacie. Nastavuje sa to v pravy klik na listu vlastnosti ci kde.
Prip. aj vypnut faststart.

Ahoj, tak mě to nedalo a zkusil a prostudoval na starším počítači ještě s Win XP.

Aktivace byla úspěšná i s ověřením : Vítá vás systém Windows
Protože systém Windows nainstalovaný ve vašem počítači je originální, můžete začít využívat výhod zabezpečení, spolehlivosti a ochrany, které poskytuje.

Vše bylo bez problémů, ale na hlavním PC to ještě zkoušet nebudu, bojím se že budu ten poloviční pirát.

Oba product key (ntb,pc) jsou OEM verze, s rozdílem x32 - x64. Velice rád bych měl na svém PC 64 bitovou verzi.

Dočetl jsem se:

Architektura: 64-bit vs. 32-bit

Ty jsou zdarma k přepínání mezi 64-bit a 32-bitové verze Windows kdykoliv. To vyžaduje přeinstalaci, ale můžete použít stejný licenční klíč. V závislosti na tom, jak v poslední době jste se přeinstalovat, reaktivace může být možné přes internet, nebo mohou vyžadovat, abyste zavolat aktivační linku.

Máte-li přejít z 32-bit na 64-bit nebo naopak, budete muset provést úplnou přeinstalaci operačního systému. Ujistěte se, že udělat jako první úplnou zálohu všech vašich souborů. Také byste měli ověřit, zda váš procesor podporuje x64. Pro více informací, přečtěte si Windows 7 32-bit a 64-bitové Často kladené dotazy od společnosti Microsoft.

Ale také plno článku, že je to zcela nemožné tak furt nevím zda mám nějakou šanci udělat z x32 na 64x legální cestou.