Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i3 vs i5 - ktorý notebook?

Mám rozpočet +/- 500€ a zvažujem kúpu notebooku, ktorý by ste mi odporúčali?

Vytipované mám len procesory:
Intel Core i3 5010U alebo Intel Core i5 5200U

Ďakujem
Změna předmětu, původně: i3 vs i5
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

ťažko povedať,i3 so samostatnou grafikou typu nvidia/amd a s vlastnou videopamäťou bude na tom lepšie ako i5 s intel grafikou a zdielanou pamäťou,takže tých variant je tolko,že nejak jednoznačne doporučiť niečo len podla procesora a ničoho iného je velmi ťažké....výkonné nb zostavy zasa budú určite presahovať cca 500 eur....

Prvně: hledat notebook podle vytipovaných 2 procesorů je velká chyba, protože když si zjistíš počet modelů (napočítal jsem asi 90 modelů i3,i5, i7 v haswellu a broadwellu)
Nezaznělo využití notebooku. Takže klidně se může stát, že bude stačit (nepřijatelně pomalý i3 ) za cenu kvalitního IPS, hi-res displeje.
Odhadem - má li být cena 500€, pak bych se těmto i3 srágorám vyhnul. (namají turbo)

Lenovo ThinkPad E550 Black 20DFS-019
Lenovo ThinkPad L440 20AT0-04S
Lenovo IdeaPad G50-70 Black
ASUS X751LDV-TY140H
Lenovo IdeaPad G500 Dark Metal
ASUS X450CC-WX181H
Lenovo B50-70 Black
Lenovo IdeaPad G50-80 Black
ASUS X555LD-XX852H biely
ASUS X555LD-XX443H
Lenovo IdeaPad G50-45 Black
Lenovo IdeaPad G500 Black

nenapísal si čo od notebooku čakáš, čo potrebuješ,... jestli to má být kancl tak je lepšie s menším výkonom, ale s vyššou kapacitou pevného disku, když je to na základné operácie (prezeranie mailov, internet, kancelárske práce) stačí ti integrovaná grafika, ak na nej plánuješ aj pozerať filmy, hrať hry je potreba lepší displej ale hlavne lepšia grafika, čiže už dedikovaná. ale jako hry na notebookoch v tejto cene zahráš len také, čo najnáročnejšie asi League of Legends, jinak len slabšie hry.

P.S. Acerom sa vyhni, síce majú tiež aj pár kusov, ale v tejto cene najdeš skoro same "nekvalitne kusy"

chlape neš´tasná, jak to děláš, taková smůla se ti lepí na paty - všechno to jsou vyběhové modely s bídným displejem (a ještě na 15" - to je vražda)... kromě Jediného G50-80 vypadala nadějně, ale má podělaný disk SSHD , což není ani SSD a už teda má 500GB jenom. Displej není IPS
všechno tohle jsou braky za 200€