Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

Zdravím, poslední dobou se mi celkem často stává, že se mi objeví blue screen s chybou KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR. Zkoušel jsem spouštět základní testy RAM a HDD co jsou v ovládacích panelech, ale nenašlo to žádnou chybu.

Bluescreen dostávám nejčastěji po puštění PC, když se načítá hodně věcí, a já do toho ještě spustím třeba internet. Taky se mi zdá že se PC před tím na chvíli zasekne, a nebo se aspoň zasekne nějaký program.

Občas za běhu počítače se mi taky stává že se nějaký program zasekne (tak na 20 sekund), prostě na něj nejde kliknout a vypadá pořád stejně, někdy to dělá jen jeden program, někdy se zasekne celý PC, a jen jde hýbat s myší, někdy se zasekne i ta myš. Potom následuje občas ten Bluescreen, ale to jen málo kdy. (jindy se PC odsekne a vše začne fungovat).
(V době kdy je PC zaseklý tak i HDD nedělá zvuky, jakmile se odsekne tak začne HDD pracovat)

Zkusil jsem popsat co nejlíp co se s PC děje, ale je to těžké protože všechno to je jen občas, a ani nevím jestli to spolu souvisí.

Bluescreen dostávám nejčastěji po puštění PC, když se načítá hodně věcí

tak těch hodně věcí zakaž - codestuff starter nebo ms autoruns.

k bsod: záznamy by měly být v prohlížeči událostí, ale windowsáci tam neumí hledat. snadnější bývá spustit nirsoft bsod viewer, který driver za to může.

a ještě by to chtělo uvést verzi antiviru.

Program BlueScreenView: bzag

Jinak vůbec nerozumím těm věcem co se tam píše.

Antivir popravdě nemám vůbec. Jen čas od času stánu nějaký trial od nodu a zkontroluji celý systém. Teď už jsem antivir opět smazal, ale PC jsem kontroloval asi před dvěma měsící (PC blbne více než dva měsíce)

padá to na chyby ovladačů disku a souborového systému. (procházel jsi zbytečně jediný bsod na 4x, místo úvodních screenů všech tří pádů)

ale hardware toho krámu mi moc nedává smysl. vidím tam jak ovladače typické pro chipset amd, tak i pro sračkový nforce - a není jasné, co tam teda má být.

1) speccy - stručný výpis hw pro rozpomenutí
2) rozpomenout se, kdo tam instaloval jaké ovladače
3) v příkazovém řádku cmd.exe nastavit a spustit:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

pak ve správci zařízení -> menu zobrazit -> skrytá zařízení
dole vykopat zašedlé nepatřící krámy

Mám základní desku ALiveNF6G-VSTA, která má chipset nForce, a processor a AMD (AMD Athlon 64 X2 4200+) a grafická karta taky AMD (AMD Radeon HD 6900 Series)

Jinak nevím čím to může být a co jsem tam instaloval.

Teď mažu šedé zařízení podle postupu, a jetu pár věcí které uplně nechápu.
Všechny tyhle zařízení jsou šedé, mohu je tedy odstranit? :

_Řadiče IDE ATA/ATAPI
___ATA Channel 0
___ATA Channel 1
___PCI Standartní dvoukanálový řadč IDE

_Řaiče paměťových zařízení
___Řadič zpětné smyšk disku VHD spoečnosti Microsft

_Softwarová zařízení
___Microsoft RRAS Root Enumerator

_Svazky úložiště
Tady je 16x zařízení "Obecný svazek", a z toho 4 jsou zašedlé.

Teď přemýšlím jestli by to nebylo lepší vyscreenovt celé...

Správce zařízení:
lHgn (Diskové jednotky ... Řadiče..)
dDxY (Řadiče USB ... Svazky úložiště)
DCGc (Systémová zařízení ...)
pak tam jsou už jen zvukové vstupy a výstupy.

Speccy:
pDn7 (Summary)

...Začíná přemýšlet že založím nové téma kde proberu, co všechno je v tom mým stroji navíc, a špatně :D

výpis ze speccy se dá dokonce ojet myšem a zkopírovat přes schránku jako text - kvůli dalšímu vyhledávání na netu.

řadič disketovky a řadiče ide/ata bych smazal.
nforce chipset používá ovladač "sata řadič nforce", čili základní deska "řadič ide/atapi" nepotřebuje.
virtualbox si tam své ovladače značí.

zbytek ovladačů není konfliktní (aspoň s diskem), nemá cenu je řešit.

ty svazky úložiště bych si rozklikal, co to vlastně má být - ty funkční i ty zašedlé. ale myslím, že ničemu nepřekáží.

opatrně s bezhlavým odebíráním všeho, co momentálně vypadá nepoužívané - systém to může potřebovat jindy.

Neumím moc dobře anglicky.

Chdisk jsem už dával asi před měsícem, když jsem se googlit snažil. Vzhledem k tomu že píšu sem, to asi nezabralo.

Systém Care našel neuvěřitelných 1600 problémů za jejichž opravení musím zaplatit téměř litr, a stejně si nemyslím že by to pomohlo, ale rada to byla určitě moc dobrá, díky!

Na zasmání dobrý :-D
A to si představ, že bys zaplatil, těch 1600 chyb opravil, pak by sis zkusil nějakej podobnej program, a zase by našel třeba 1200 údajných chyb! Prostě - kdybys měl všemu věřit, tak se nedoplatíš. Vykašli se na takovýhle sračkoidní programy, který si většinou ty chyby vymejšlí, ale žádný skutečný chyby neopraví. Naopak - takovýhle programy Ti svými zásahy do registrů a systémových souborů zcela spolehlivě dodrbou systém k nepoužitelnosti.
Závěr: žádnej SystemCare ani nic podobnýho nepotřebuješ!