Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC jako pracovní stanice

Dobrý den,
chtěl bych si pořídit PC na práci s 3D softwary (Catia, Autodesk), práci s programy jako je Matlab, Ansys, Labview, Eplan atd. Sestavil jsem si následující:
Základní deska: gigabyte-ga-z97x-soc- ... 58/produkt
Grafická karta: 16030... nebo sapphire-amd-firepro- ... 52/produkt (zde váhám)
Procesor: 15415...
HDD: 1049...
Skříň: silentiumpc-brutus-m2 ... 00/produkt
RAM: kingston-hyperx-fury- ... 26/produkt
Zdroj: seasonic-energy-knigh ... 70/produkt nebo 7...
Chladič: gelid-solution-tranqu ... 66/produkt
Celková cena by měla být do +/- 30 000.
K tomu mám ještě LCD monitor 22 a ještě bych si rád dokoupil tento: benq-gw2760hm-led-mon ... 10/produkt
Prosím o Vaše názory a děkuji za případné návrhy :)

seasonic na quadro/fire pro radšej silnejší,tých 500W je tak na hranici použitelnosti,dosku radšej supermicro/iwill/asus.....,kingston hyperX tak nanajvýš do hernej zostavy,vyžadujú parametre,ktoré sú mimo bežnej špecifikácie a v pracovnej stanici to znamená potencionálny problém so stabilitou......hdd radšej wd,niečo z A/V série,alebo AAKS/AALS séria wd black....

To je přesně jak to vypadat nemá!

1. taktovací procesor, drahá deska, nic moc chladič pro taktění, navíc v pracovní stanici?

2. nic moc zdroje svojí třídou, navíc předimenzované

3. jen jeden disk pro vše

Profi stroje které mě živí se samo doma nepatlají, nýbrž se nechají sestavit u Dell nebo HP na míru dle požadavků použitého SW/využití a to z ohledem na stabilitu a poskytovanou záruku/opravy do druhého dne =
můžeš si dovolit být bez PC měsíc v případě poruchy/reklamace?

Vyprošuji si takové jednání.. Nevím na co si zde hrajete. Já uznávám, že nerozumím počítačům sloužícím jako pracovní stanice, a proto jsem se normálně zeptal. A jen tak na okraj, jestli si myslíte, že mě škola nebo rodiče dotují studentský život, tak to se pletete, a proto mě práce na počítači také částečně živí.