Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se nezapne

včera jsem hral na PC nějakou hru a zničeho nic se mi PC vypnulo, myslel jsem si že se třeba něco přehřálo nebo tak něco
nechal jsem ho tedy PC už vypnuté a dnes když jsem ho chtěl znovu zapnout tak už na nic nereaguje, zkoušel jsem tedy reset biosu tlačítkem na desce ale to se jen o půl otáčky otočí větráky na grafice a zase to chcípne
vyzkoušel tedy vyměnit zdroj, SSDčko za jiný hdd, grafiku a vylučovací metodou jsem se dostal k desce a CPU ty nemám jak odzkoušet ale na desce po připojení ke zdroji svítí tlačítko napájení, resetu a "Q-Code LED" indikující stav desky mimochodem ukazuje to "00" což je podle manuálu "nepoužívá se"
nevíte čím to může být ?
deska ASUS x79 Deluxe, CPU i7-4930k, zdroj tam byl Evolve 700W jsou mu už sice 3 roky ale v jiném PC funguje, myslíte že by mohlo CPU nebo desku spálit? a nebo to bude jen vada komponentu?
každopádně to bude na reklamaci a potřebuji zjistit jestli to je deska nebo CPU
předem děkuji za pomoc

aha, ale je mě pořád divný že deska svítí a "reaguje"....a teď jsem zjistil ještě jednu věc když odpojím napájení CPU a ponechám zapojenou jen desku tak se asi na 3-4 vteřiny roztočí větráky a má to snahu se spustit, nemůže být tedy spíš v prdel* CPU ?

tak zajel jsem si půjčit 2 zdroje jeden Fortron 500W a druhý byl Seasonic 600W
v minimální konfiguraci deska jen problikne a vypne se...
a stejně jako jsem psal už dřív pokud z min. konfig. ještě vyřadím CPU odpojením kabelu, tak deska má snahu se zapnout a větrák na chladiči se točí asi 4 vteřiny takže deskou to asi nebude, řekl bych že to bude CPU
co myslíte ?