Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém pri spustení pc

Dobrý deň, tak som tu znova...

Dnes som premeňoval skrinku mojho pc... Keď som počítač spustil 1. krát, nabehol až do windowsu, no po chvíly sa vypol, potom to už bolo len samovolne vypinanie a zapinanie. Vybral som baterku a zapojil som len ssd s windowsom a 1 ram modul + 3 vetráky. Počítač sa spustil, bios zapípal a vyzvalo ma to k nastaveniu biosu. Po chvíly v biose sa počítač znovu vypol a nastal nekonečný príbeh zapínania a vypínania.

Neviete v čom by mohol byť problém? Vopred pekne ďakujem.

Dištančné stĺpiky sú na správnych miestach, neviem ako to vysvetliť, no sú len kde majú byť. Káble od casu som zapojil podľa manuálu základnej dosky - power LED, power SW, HDD LED, Reset switch. Taktiež som zapojil 1 USB 2.0 a 1x USB 3.0 kábel do dosky. Zapojiť to takto na stole si asi netrúfam.

Niesom si však istý polaritou káblou od casu. Pri niektorých je vyznačená, no pri power switch a reset switch vyznačená nie je, musí tam byť polarita dodržaná?

Dištančné stĺpiky som už skontroloval a sú len tam, kde diery a šróbky. Všetky PCI karty sú von. Ak vyberiem baterku von na minútu a dám ju späť, počítač sa naštartuje, speaker pípne, počítač normálne funguje, no po nejakej dobe sa vypne, pričom bliká modrá LED na prednom paneli a to aj chvíľu po vypnutí zdroja.

Co vsetko si s tou doskou robil odkedy naposledy fungovala normalne? Vrtal si do CPU? Alebo niecoho ineho? RAM uz si skusal po jednej v roznych slotoch?
Skontroluj kontakty oboch konektorov zo zdroja ci su nezaoxidovane alebo nejak inac problematicke. Ak si blbo nasadil chladic tak sa moze CPU aj prehrievat. Treba skusit aj iny zdroj, ked nepomoze tak si nejakym sposobom znicil dosku. Uz si ju vybral na stol?

Dosku som len vybral zo starej casky, už aj s namontovaným chladičom a opatrne som ju vybral a premiestnil do 2. casky. S chladičom som nerobil absolútne nič. Zdroj vyzerá ako nový, nijak porušené káble, nič. RAM som skúšal po jednej v rôznych slotoch, dokonca som to skúsil nakoniec zapojiť aj bez nich, stále to isté - nič. Počítač vrčí, LED bliká, no nič sa nedeje. Ak však vyberiem baterku, počítač chvíľu funguje čomu tak trochu nechápem...

Tak ked to bolo stejne aj povypojeni tak to je jedno. Vyber knoflikbaterku a sucasne odpoj vsetko, a zapni to aby si videl ci sa to po case vypne aj ked je od kejsu vsetko odpojene. Tym vylucis nejaky problem v dratoch v kejse a potom si to mozes zapojit nazad to je potom jedno. Ja by som vybral dosku na stol.
Ale niecim si ju asi znicil (elektrostatika - koberec? apod)

Aj po vypojení to bolo to isté. Za ten čas čo som sa pokúšal to napraviť sa zmenilo len to, že sa počítač nezapína a nevypína sám od seba ale neustále vrčí. Pokiaľ vyberiem knoflikbaterku, počítač na chvíľu reaguje, naskočí obraz, pípne speaker... Na 2. krát už nereaguje vôbec, len čierna obrazovka a točiace sa ventilátory. Nádej na spustenie má zakaždým len vtedy, keď vyberiem knoflikbaterku...

Na elektrostatiku som si dával pozor, aj keď náramok som nepoužil... Skúsim to dať do rúk servismanovi...
Všetky rady a čas strávený snažením pomôcť sa mi, si neskutočne vážim. Ešte raz obrovská vďaka.