Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast antivirus viri

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu.
V čera jsem dala testovat Avastem Free notebook.
A hlásí mě to 14 virů například: C:\Program Files (x86)\Lenovo\VisualDiscovery
a také např.: C:\Windows\System32\wdi\LogFiles
A tak podobně.
Dala jsem to do virové truhly a smazal pak jsem provedla test po restartu a také se tam objevili.
Tak jsem je nechala smazat všechny.

Znovu jsem spustila test Avastem a zase se to objevilo.

Tak jsem nechala obnovit celí systém do továrního nastavení.
Přihlásila se k mojí Wifině stahla jsem Avast a dala jsem testovat a co se nestalo zase to našlo.

Tak nevím zda je to opravdu vir nebo jen to špatně hlásí.

Můžete mě, prosím poradit CO MÁM DĚLAT.
Posílám obrázky JPG.

Moc Vám děkuji

Jančáková

Neni to vir je to sracka aplikacia od lenova, ktora moze ulahcit MiM utok. Pridaj sa k zalobe http://www.nzz.ch/mehr/digital/lenovo-superfish-vi sual-discovery-sammeklage-1.18488867 :)
Co vezme cinan doruky to skonci takmer vzdy jak sracka. Lenovo dal na web navod jak to odstranit, je nutne odstranit aplikaciu a potom ten lenovo fake certifikat rucne.
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-seri es/Removal-Instructions-for-VisualDiscovery-Superf ish-application/ta-p/2029206

BTW. citanie aj tu http://pc.poradna.net/f/view/1386459-lenovom-predi nstalovany-adware-kompromituje-cely-pocitac

Udělala jsem to dle návodu, ale nepomohlo to.
Dokonce po smazání toho programu mě nefunguje Internet Explorer prohlížeč.
Je to hodně pomalé než se načte stránka.

Může to byt tím programem když jsem ho odinstalovala.

Co mám dělat.

Děkuji

Jančáková

Je to teraz cerstvo po recovery a bol spusteny ten removal tool, alebo co bolo spustene jak kde kedy? Restartovany win? Co presne sa jak spomalilo? Nemozme ti dat riesenie ked nepises konkretne a podrobne ze co je problem.

P.S. na tom linku su aj obrazky jak to urobit rucne - obnov znova recovery od vyrobcu, a normalne rucne odinstaluj ten program, z ovl.panely - programy a sucasti. A potom rucne zmaz ten certifikat, su tam obrazky jak sa to robi. A restart Win. IE sa tym nemoze spomalit.

P.S.2. a neinstaluj tam ziadne antiviry ani nic, urob ciste recovery od vyrobcu, a odstran tu vec. Nic viac.

na vyčištění internet exploreru od zpomalujících doplňků je adwcleaner.
(taky jdou vyhledat ve správě doplňků v ie)

poškozené systémové knihovny, které využívá i ie, jdou zkusit opravit:
spustit cmd.exe jako administrátor, v něm zadat příkaz:

sfc /scannow

nepoužívat žádné dětmi doporučované čističe - to je rovnou cesta k přeinstalaci.

Lenovo mělo poslední dobou pár průšivhů se SW a tak se domluvilo s antivirovými společnostmi, aby tento sw odebrali.

Pokud jsi to obnovila do továrního nastavení, mělo by stačit jen aktualizovat již nainstalovaný antivir MacAfee, on se o to postará. Link na odstranění je výše, není ale nutný.