Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sestava s převážně herním využitím do 35 tisíc.

Dobrý den, vyhořel mi starý počítač a tak se poohlížím po novém.
Pravděpodobně můj seznam obsahuje nesmysly nebo zbytečnosti, ale mám tento návrh

http://www.czc.cz/fqbogvq0sehbo8gd7ete48pl43/sezna m

Prosím o pomoc při optimalizaci sestavy.
Finanční limit: 35 000 Kč
Převážné využití sestavy: - Hraní her, přehrávání videí z blu ray disků , úpravy(jednoduché) videí natočených HD kamerou. Prohlížení internetu...
Operační systém: mám krabicovku Win7 ze starého pc.
Sestavíte si pc sami : Ano, nicméně nevylučuji možnost sestavení v obchodě
Monitor : Bude použit stávající (maximálně podporuje full hd rozlišení), lze později vyměnit za lepší?
Co vše potřebuji: Case (preferuji uvedený v seznamu), zdroj s odpovídajícím výkonem značkový, Desku, procesor Intel, grafická karta (preferuji amd) chladič na procesor, paměti 2 X 8 GB, SDD disk na operační systém, HDD disk na datové úložiště, Blu ray mechanika (preferuji vypalovací, natočená videa dále zpracovávám jako blu ray disky pro přehrávání v televizi pomocí stolního bluray přehrávače)

Děkuji za váš čas a případné náměty na optimalizaci či návrh jiné sestavy
Jiří

M-POL
• Chtel jsem se informovat, z jakého duvodu, nebo co zmeni na vykonu pouziti "Intel Xeon E3-1231" nebo dejme tomu i Haswell "i5 4670K" kde vykon hlavne u her je priblizne (5% rozdil) prakticky ten samy? (jenom ten cenovy rozdil mi tam nak nesedi) dekuji.

• Bez premysleni mezi "i7" a "Xeon" bych vzal Xeon (tusim ze nektera rada uz ma dokonce IGP) ten <i7K> je takovy financni extrém do PC bez grafické karty, nebo vhodny do naké stanice na <BENCH> testy.
• Nak se mi stale nemuze pod ruky dostat naky novejsi Xeon na test, ale neni tak dlouho, jsme testli <2x Opetron> sestkova rada na G34 desce, docela zajimavé v testech, dokonce i v hernim vykonu.
• Bohuzel, nebo bohuzel, ve svém miniPC uz mam "i5 4670k", tak prechod na uvedeny "Xeon" asi moc cenu nema co? Nepocitaje ze videa nerenduju :-)
(premyslel jsem o takovém UPgrade, ale za tu cenu, to vykonu moc neda)