Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tisk se nezdařil

Zdravím. Mám pokladní tiskárnu Star DP8340 a z určitých důvodů musím jet na Win XP (nerozebírat to, prosím).

Vše fungovalo až do doby, kdy mi odešel PC a musel jsem si pořídit nový, tedy i znovu instalovat drivery. Tiskárna má LPT port, ale základní deska neměla, tak jsem koupil lpt kartu. Instaloval jsem driver na LPT1, snad to bylo správně. Každopádně po nainstalování driverů tiskárna netiskne. Ani zkušební stránku. Jako bych do ní nevyslal žádný signál. Doufám, že jsem jen něco opomněl, ale nemůžu přijít co.
V tiskárnách je zobrazená jako výchozí. Tisk se zařadí do fronty, dlouho nic a pak vyjede hláška, že tisk se nezdařil.

Napadá vás něco?
Předem díky za odpověď.

problém môže byť samotná karta s ltp portami,po wxp sp2c/sp3 sa zmenil interne prístup k tlačovým/faxovým službám vo win,takže možno bude treba inovovať ovládače ku karte zo stránok výrobcu,alebo sa pohrať s nastaveniami IRQ k lpt portom v správcovi zariadení....

Jaka presne LPT karta? Ono to nemusi byt jedno, nejake dnesne cinske mozu byt naprd (rozumej inkompatibilne, jak kazdy druhy cinan)
Ovladace si instaloval k tej karte jake, alebo k tomu ziadne nie su? LPT1 sa objavil az ked si dokupil tu kartu? Ked ju vytiahnes (pri vypnutom PC) tak LPT1 zo spravcu zariadeni zmizne?

Už jsem zpět. Mořil jsem se s tím několik hodin a pak mi vypadl net.
Je to karta Gembird Parallel Port PCI ADD-ON Card.
Ovladače si instalují XP sami. Zkusil jsem stáhnout od výrobce a dát aktualizovat a prý nemusím, že jsou ty instalované ok. Tak jsem je odinstaloval, ale po restartu si ovladače xp sami zas nainstalovaly.
Takže stále nevím.

Nema to v spravci u toho ovladaca nejake nastavovanie EPP, ECP, bidirectional apod? Tlaciarne tusim by chceli EPP alebo ECP, ale skus vsetky.

Jak ti to pisalo "pry nemusim"? Jake ovladace odkial si skusal? Jaky ovladac to pouziva teraz? V spravci zariadeni vidiet podrobnosti o ovladaci. Ja by som tam ten ovladac od vyrobcu karty skusil nainstalit.
P.S> v tych win mas jaky servicepack?

Tak dobré, díky, tiskne mi zkušební stránku. Ale ještě mi tu zůstává jeden problémek. Totiž účetní systém, co používám, využívá k tisku LPT1, nebo LPT2 nebo COM. Takže účtenky mi to nechce pochopitelně vytisknout. Jde to nějak udělat, aby ta karta nevyužívala LPT3, ale jeden z těch portů výše?