Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Atrament lacnejsi ako laser???

Porovnavam 2 multifunkcne tlaciarne podobnej ceny.
Jedna je atramentova - HP Officejet Pro X576dw
Druha laserova - Xerox WorkCentre 6505DN Colour

Obe maju podobnu cenu a podobne parametre.

Ako je mozne, ze naklady na tlac pre atramentovu vychadzaju priblizne 3x nizsie ako pre tu laserovu?
(informacia je zo stranku predajcu ktory predava obe a je zalozena nielen na cene tonera, ale na celkovych nakladoch na tlac).
Je v tom nejaka finta alebo co, laserova tlac by mala byt predsa lacnejsia ako atramentova nie?

Pozrel som aj dalsiu laserovu - Dell C3765dnf a ta ma sice trosku nizsie naklady ako ten laserovy Xerox, ale stale je to vyse 2x vyssia cena na tlac ako pri atramentovej HP.

Celkove - teda vsetko vratane papiera.

"Obecne, vzdy vyjde laser lacnejsie ako atrament a ma minimalne tu vyhodu, ze laser ti nkdy nezaschne."
No toto som si myslel aj ja, ale vidim ze to uz neplati, preto sa pytam.

Co sa tyka "zaschnutia", pri tychto vacsich tlaciarnach ktore pracuju denne k tomu snad nedojde :-)...

Nakladmi sa jej nevyrovna ziadna, ved o tom pisem, ze som z toho prekvapeny :-)
A ako som pozeral tych 3400 je tiez uz na urovni niektorych laserovych, aj ked ako som vyssie napisal niektore laserky maju aj viac. Ale iste, cena je dolezitejsia ako to ci je tam toner/napln na 1000 ci 10000 stran...