Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dosáhnout maximálního využití RAM?

Dobrý den. Poradíte jak dosáhnu toho, aby můj notebook využíval svoji ram na maximum? Mám Dell Inspiron, Win 8.1, grafika NVidia s vlastní pamětí 2GB, operační paměť 16GB. Pokud v Photoshopu zahájím náročnější rendering tak využití operační paměti je třetinové. Pohybuje se od 4 do 5,1 GB. Jak dosáhnout maximálního využití ram? Děkuji.

Photoshop nezačne využívat všechnu přidělenou paměť jen proto, že si to uživatel přeje. Využívá jen tolik paměti, kolik potřebuje. Ale stačí nastavit historii třeba na 150 kroků (a těch 150 akcí udělat) a otevřít větší počet vrstev a v tu chvíli bude paměť využita do mrtě.