Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast - Prohlížeč

Dobrý den,
Moc Vás prosím o pomoc pokud zapnu Explorer nebo chrome tak mě prohlížeč hlásí:
Chyba certifikátu.

Mám nainstalovaný Avast Free.

Posílám Foto.

Můžete, mě prosím poradit Moc Vám děkuji.

Dále se chci zeptat v nastavení ovládací panele programy a funkce je tam program Start menu.
Můžu ho odinstalovat? Ukazujete to když to chci odinstalovat a píše to Warning posílám foto 3
když to chci odinstalovat. Je to možné odinstalovat. Moc děkuji za Vaši pomoc.

K těm snímkům:

1) na prvním je jenom varování - dole zvol pokračovat, pokud jsi na serveru, kterému se dá věřit (Gouglí mezi ně asi patří)
2) posraný program odinstaluj
3) i přes varování, že sebou odinstaluje... i sám sebe! Není co řešit a není nad čím váhat.

4) Pokud máš Windows 8 (1), používej vestavěný Defender. Jinak je stejně k ničemu, jako ostatní tzv. "antiviry". Pokud máš cukání, kup si placenou verzi programu MBAM. Občas PC protáhni AdwCleanerem.

Jako prevenci používej rozum a nelez na stránky, kde bývá zvýšený výskyt škodlivých programů (warez, crack). A software stahuj vždy ze stránek autora - NE ze stránek zprostředkovatelů, jako jsou Stahuj, Slunečnice a hromady dalších, kteří do běžného software vkládají kdejaký humus. Taky se vyplatí sledovat, co odklikáváš při instalaci čehokoliv (odklikneš změny vyhledávačů, povolíš instalaci adware, ap.).

Žádný antivirák. Používám MBAM a AdwCleaner (jak jsem ti doporučil).
99% sviňstva v počítačích tvoří adware, spyware, trojany, atp. Ale každý se paradoxně snaží shánět nějaký super antivirák na to zbývající 1% (převážně teoretické) škodné v PC...
Je to výsledek masáže škol, spolužáků a mediální žumpy. Chtěl jsem dodat ještě "a debilů", ale pak jsem tomu odolal. :-)