Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji pomoc s volbou grafické karty

Zdravim,
Jednoduše řečeno, nevyznám se v počítačích ani z půlky dost na to, abych si se 100% jistotou zvolil novou grafickou kartu.
Počítač (nijak neupravený, jen +4GB RAM): http://www.czc.cz/hal3000-alien-7518-i5-3450-8gb-1 tb-ati-7770-dvd-w7hp/121312/produkt (jo, vim že jsem vůl, že jsem si nepostavil vlastní)
Je dost malej a ty větší grafický karty se mi do něj nevecpou, ani bych je asi nedokázal napájet s momentálníma kabelama co mam k dispozici ze zdroje.
Našel jsem si 3 cenově rozdílné karty a potřeboval bych poradit, která z nich je nejlepší co se týče cena/výkon, zaměřil jsem se hlavně na paměť, protože momentalní karta ma jen 1G
http://www.czc.cz/evga-geforce-gt-740-superclocked -4gb/163262/produkt
http://www.czc.cz/asus-strix-gtx960-dc2oc-4gd5/171 038/produkt
http://www.czc.cz/asus-strix-gtx960-dc2oc-2gd5/165 946/produkt
PC používám čistě ke hraní a nejnovější hry už mi jedou jen na low detaily, tak jsem si řekl že je třeba upgradu. Klidně doporučte jiné karty, pokud vám přijdou lepší a velikostně stejné, popřípadě pokud mám v PC něco jiného co zpomaluje výkon a bylo by nejlepší to nahradit, feel free postnout cokoli co by pomohlo. Předem děkuji

Obě karty jsou moc velký, moje maximum je zhruba 22 cm abych to mohl bez problémů napojit. Ten zdroj... raději bych volil pohodlnější cestu a to že bych radši risknul ho nechat nebo vybrat nejakou grafarnu ktera by mu vyhovovala víc, protože si moc neverim, že bych ho zvládl vymenit, popřipadě bych musel nekoho sehnat aby mi helpnul s umistěním kabelů, na to jsem totální amatér.

kdybych kupoval novej case, tak už bych kupoval novej zdroj a na takovej rozsáhlej upgrade nemam čas ani prachy, to si pak radši příští rok zkusim sestavit trochu lepší komp vyšší třídy. Těma novejšíma hrama mám na mysli třeba GTA, na max rozlišení to neudrží 60 fps ani omylem se všim na low, zkoušel jsem menši rozlišení a detaily jsem i tak nemohl moc zvednout. Pak třeba trochu starší Shadows of Mordor, taky musim textury na uplne low a s tim i vetsinu detailu. Ani takový WoWko si nemůžu užít aspon na high (natoz ultra), střední je maximum.

No zase celej komp je zbytečný vyhazování peněz oknem když CPU,RAM,MB jsou OK a to přeházení věcí do jiný case+zapojení zdroje zas tak složitý není je to jako stavebnice ,navíc máš k tomu plno videí a návodů na netu a YT,taky jsem dřív všechno přehazoval do jiný case bez toho že jsem před tím něco podobnýho dělal a když člověk není uplný poleno tak to musí udělat správně.:-)

S ohledem na zdroj bych koupil tu poslední nV 960/2GB i když je to stále předražená a očesaná karta střední třídy, leč dostatečná na hry v FullHD rozlišení/monitor.
(ta sestava bude mít spotřebu do 250W a to jenom v zátěž.testech)
Potom ještě je Gigabyte GTX 960 OC ITX s délkou 17cm!

Mohl bys mi nějak jednoduše vysvětlit podle čeho poznáš, že je ta 2GB lepší pro ten muj zdroj nez ta 4GB? Já z pohledu amatéra kouknu na napájení a u obou vidim 400W, tak jsem nějak předpokládal, že budou v tomhle ohledu stejný.
A je fakt blbost koukat na tu pamět? Já jak jsem už asi 2 roky na té s 1GB, tak mam zažité, že mi ty hry automaticky doporučujou nižší nastavení právě kvůli tý paměti a když si to nastavim víš tak mi jdou FPS dolů až moc rychle. Proto jsem trochu doufal v tu 4GB.
Tu GTX960 jsi měl namysli něco takového? http://www.czc.cz/gigabyte-gv-n960ixoc-2gd-2gb/165 958/produkt?gclid=CJD03NrHw8UCFUfkwgodxKYA8A
a jestli jo, fakt je lepší než ta 2GB? Sorry, v tomhle jsem fakt nub :)

V tomto případě 2-4GB videopaměť zdroj/výkon roli nehraje.
V případě 4GB videopaměť připlácíš nehorázných 1 000,- které u nV960 nepotřebuješ, pokud nehodláš hrát při větším rozlišení jak FullHD nebo na dvou monitorech a navíc tato série od nV je očesaná, podle mě ani GPU nestačí na 4GB videopaměť.