Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem macbook retina workstation

Dobrý den vespolek,sháním noteboook jako workstation,podmínka je IPS displej aspoň fullHD,rychlé čtyřjádro,SSD,8GB paměť aspoň. Dál přemýšlím o těchto modelech(bohužel najít je ve variantě s 3200x1800(hp,dell) nebo 2880x1620(lenovo) je skoro nemožné):
Zbook 15
Lenovo W541
Lenovo W540
Dell M4800
MSI WS60
Toshiba W50.
Našel jsem i Macbook 15 pro Retina, s pouze integr. gpu Iris Pro graphics.
Myslíte, že je to dobrý stroj?.

No nevýhoda může být špatně dostupné profi programy, přece jen pro windows jich je dost. Na linuxu je to bída s nouzí, když už to jde, tak je výkonnost nebo latence tragická
Zkoušel jsem macbook v alze a je mi trochu podivně z klávesnice. Taky ty klávesy jsou podivné. Jak se třeba udělá page down nebo Delete?
A jak se udělá drag and drop pomocí tap + tap+drag?

Nenávidím proklikávací touchpady (když nejdou použít jinak)

špatně dostupné profi programy

• Na OSX ? :-D Kuprikladu jaké?
• Klavesnice, tak jak jeji zkratky, mi na MACu vyhovuji. Programu je na tento OS dostatecne.
(Ale zrejmē to posuzujes jen prvním pohledem na klávesnici, nez vlastní praxí, vyčtené články snad nemúzou mit zádnou hodnotu).