Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde smazat složka v C:\Temp

Kontrolou disku jsem objevil složku c:\Users\... \Temp\imgMnt01 s velikostí 10Gb.
viz tady:
rKWyNVK.jpg
Vypadá jako image Win7+celého disku C, nejspíš ve spojitosti s NTlite, který jsem kdysi dávno použil.
Předpokládám, když je v Temp adresáři, není pro chod os nutná.
Nejde ale smazat žádným způsobem: žádnými programy typu Unlocker, nebo MoveOnBoot, atd. Ani mazáním v nouzovém módu, nijak.
Co s tím? Nemohu najít žádný postupo, poradí někdo s podobnou zkušeností?
díky za radu
Petr

"nejde" znamena co? Jake su na tom opravnenia?
Restartovat si uz dufam skusal. Nemas nahodou aktivnu nejaku fciu historia suborov alebo co v ovl.paneloch?
Neni to nahodou nejaky hardlink na C? :)
Nemas spusteny nejaky program na virtualnu mechaniku?

Nesksual si nahodou mountut nejaky .vhd image apod? (recovery apod?) pomocou dism apod?

"nejde" znamena nejde smazat normalnim zpusobem. Opravneni jsou adminske - plna kontrola.
Historie souboru s tim nesouvisi, podle mne. Je to rok stary zustatek image ntlite, ktery ma porad nejaka divna prava, i ruzne pro podslozky. Dost divny. Je mi lito tech 10giga ssd disku.
Virtualni mechaniky tady nemam.
Zkusim asi nakonec ten live linux...
diky

Opravneni jsou adminske - plna kontrola

ty ale nie si admin. Nastav tam plnu kontrolu pre Everyone na celu zlozku, alebo lepsie - preber si vlastnictvo, a skus to zmazat potom.

Ked sa pytam co to znamena "nejde" tak ma zaujima co to vypise ked to chces zmazat. Ono to co vypise je prve zakladne voditko, pre ne-jasnovidcov.

Už by som to zožral aj s navijakom, nielen vymazal zložky cestou externého média nabútovaním PC-čka:
livedisk

programom; Dr.Web live cd, ktorý má v sebe utilitu zn.: Midnight Commander, čučaj sem, ako vypadá:
http://www.tldp.org/LDP/LG/issue23/gx/fisk/mc_main .gif

Pod položkou "win" sa dostaneš k logicky deleným oddielom svojho hdd s OS Windows, iba listuješ v zložkách, označíš nechcené, klikneš na F8, potvrdíš červenú výstrahu s oznamom skriptového okna a zadáš; Yes, Yes, Yes, Enter.

Reštart PC, alebo si ako bonus skontroluj bordel v dátach, máš to v jednom balíku a úplne sadarmo.

Zložky sú nenávratne preč, fuč, ta het.....nemírten?

Uvádza, že korektne odinštaloval nLite. Zmazaním obsahu zložky temp v tomto prípade nemôže rozosrať systém. O čom básniš a medituješ?

Nech sa maník ozve, či zložky v Temp zmazal po nabútopvaní PC z externého média.

Nechcem sa prieť, nevidím zložky ani súbory.

Pod Dr.Web live zmažeš bez problémov;

Zložku - System Volume Information, aj súbory
Recycle.bin
Pagefile, Hiberfile

Dokonca zmažeš zložky aj pod uzamknutým OS W8.x nastavené v Napájaní /povoliť rýchle spustenie/

jestli to je tak, jsem zas o neco moudrejsi.
diky panove za pomoc

OT: ted zas musim resit usb na nb dell m6800...
btw, nb nejde spustit, kdyz je pripojeny externi usb3 disk.
kdyz ho odpojim, bootuje normalne. kdyz pak pripojim ten disk, je to ok...az do chvile, kdyz se s nim pracuje - rychlost je minimalni: 1500kb/s. Vypada to na problem usb3 ovladace, nebo co. Hw je ok. To abychom meli zas co delat, to vypada.

Ked to ani nebootuje (a predtym to s tym diskom bootovalo?) tak to neni ovladacmi ale nieco tam je dost silne blbo. Kabel, disk, notebook (napajanie) apod.
Skus USB 2.0 kabel ze jak sa ten disk sprava s nim. Otestuj disk v HD tune na vade sektory. Skusal si vsetky USB porty? Co sa tyka toho nebootovania (ak to nebootovalo s im nikdy) tak v BIOSe skus zakazat USB legacy support alebo aj XHCI legacy support ak tam je apod.

Píšeš, že nLite si odinštaloval.

Priraď, resp. zmeň zložke (-kám) v tempe prístupové práva; Users, Guests, Everyone..... Potom maž.

Ideálne a bezprácne je zmazať nezničiteľné zložky pod live Linuxom.

Osobne používam free antivir; Dr.Web Live CD/USB alebo Eset live lebo majú v sebe integrovaný dvojokenný prehliadač zn.: Midnight Commander v ktorom prehľadne pod klávesnicou F8 mažeš úplne všetko z Windowsu.

http://www.eset.com/int/download/utilities/detail/ family/239/
alebo:
livedisk

aké iné práva? Potom sú zložky uzamknuté nLite.

Nič neruš, Eset je iba antivir.

Píšem o boot programoch z externého média výhradne do RAM postavené na jadre Linuxu. Nič sa neinštaluje, nezapisuje(!) na hdd iba v prípade, ak si vyčistil bordel o nejaké infekcie. Tie máš následne zaznamenané v zložke koreňa hdd C:\, píše sa o ktorý škodlivý kód sa jednalo.

Utilitka je dodaná ako bonus v oboch programoch.

Taktiež máš o.i. aj zabudovaný prehliadač Registrov pre Windows, takže forenznou metódou sa k kľúčom Registrov dostaneš aj pri spiacom OS.

Jedná sa o kontrolu dát s veškerými prístupovými právami k dátam. (stiahni si aktualizovanú databázu virov, znovu iba do RAM, po reštarte PC sa tiež likviduje z pamäti). Ideálne pod káblom, nemusíš zadávať heslo k wifi.