Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem linux - exchange email

ahoj, mate nekdo zkusenost s exchange protokolem na Linuxu?
mam na NB nainstalovany Minth a rad bych ho vyuzil i k praci. Firemni mail ovsem mame exchange a nedari se mi sehnat informace jakou aplikaci pouzit. Klient evolution obsahuje plugin mapi, ktery by mel pomoci, ale nedari se mi ho nakonfigurovat.

Jsem bezny uzivatel PC.
(nas IT je celkem neprijemnej clovek na tuto otazku mi strucne odsekl, ze to na linuxu nejde. Me se to ale nezda)

Co si o tom myslite?
David

čo si o tom myslím ?

neuveriteľné, aby bežný uživateľ chcel v práci rozhodovať aký software bude používať, pripadne aby si z domu doniesol notebook a pripojil sa do podnikovej siete,

pri slušne zabezpečenej firemnej sieti sa nielen že nepripojíš ale je vytvorený záznam o pokuse pripojiť sa, čo je to na okamžitý vyhazov, bez pardonu

a je to tak správne, to si o tom myslím

.... :puff:

hovori ti nieco vyraz BYOD?
a co firmy, ktore maju kopec externistov? u nas je tiez zabezpecena siet, ale zaroven je umoznene to, aby mohli rozni freelanceri tiez pracovat. taktiez mame moznost sa pomocou mena a hesla pripojit na siet z roznych inych zariadeni (mimo firemny notebook) - mobil, vlastny notebook.
ale ak pracujes niekde s tajnymi vecami, tak ok, tam vas mozu drzat totalne na kratko ako na vojne.

netvrdim, ze dotycny je tento pripad, ale nemozes zovseobecnovat.

BYOD je většinou spjat s tím, že své zařízení (resp. tebou vybrané zařízení) necháš spravovat firemní IT výměnou za možnost použití k pracovním účelům.

A co se týká přístupu do firemní sítě, vše je to otázka toho, jak moc chce majitel riskovat. V jedné "fake-BYOD" firmě, kde spravuju servery (a kde na mně koukali jak na blázna, když jsem je předem na tato rizika upozorňoval), měli i návštěvu kukláčů, protože jeden ze zaměstnanců použil tuto síť k nelegálním aktivitám ze svého soukr. počítače. Tedy nejde jen o to, zda hrozí ztráta duševního vlastnictví, ale i o hrozby jiného druhu. Mimochodem, po této zkušenosti dotyčný majitel vydal celkem striktní interní směrnice spojené s technickým zabezpečením (nastavení port-security na switchi, kontrola provozu na síti, apod.)

To je jasne. Jedna vec je, urobit bezpecny pristup do firemnej siete a k mailom len pre potrebnych ludi (a je jedno ci vyuziju sukromne alebo firemne zariadenie). Druha vec je interna bezpecnost siete a infrastruktury, aby tam dotycny nemohol robit co chce, pretoze aj s firemnym notasom moze vykonavat nelegalne aktivity.

Nechci nic jineho, nez maji u nas ostatni, jen pod jinym OS. Mimo kancelar travime polovinu pracovniho casu a NB mame kazdy vlastni (Win + outlook). I pro me nebyl problem nastavit si exchange postu v mobilu a tabletu (android). Jen se mi to nedari v Linuxu. Nechce se mi verit ze to nejde.

Nastesti u nas IT nerozhoduje, kdo bez pardou poleti :)

Linux není podporován, pokud se nebavíme o prostém řešení na bázi IMAP4. Doplňky do TB, které mají suplovat něco jako emulaci Outlooku (většinou fungují na základě přístupu přes OWA nebo mobilní bránu), nejsou spolehlivé a v průběhu času mohou přestat fungovat na základě faktu, že MS nějak změní jejich rozhraní.

edit: k vaší firmě: naštěstí takových firem už není moc. ;-)