Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem M.2 kompatibilita

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem m.2 disku pro svou základní desku Gigabyte Z97-D3H. Slot má specifika: Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA & PCIe SSD support. Disk jsem si vyhlídl ADATA Premier Pro SP900 128GB (2280). Ovšem problém je s konektorem, deska má M, disk M+B. Nikde se mi nepodařilo dohledat, zda jsou tyto kompatibilní navzájem nebo ne. (Doufám že ano, protože odpovídající disk od intelu s M key stojí dojnásobek při kapacitě 80Gb...WTF?).

A když už jsem u toho, ten šroub, kterým se disk připevní k desce se dodává s m.2 nebo by měl být v příslušenství desky? (Protože já ho tam nemám). I když mi přijde vzhledem k hmotnosti disku docela nepodstatný, nerad bych aby třeba vibracemi od větráků vypadl za provozu ze slotu.

deska má M, disk M+B

je OK, disk je univerzalny pre M aj B dosky. Doska moze mat len jeden key (podla toho co je zac)

Inac u M.2 su dolezite aj rozmery M.2 ale moc prakticky sa s tym nestretavam tak neviem zhlavy jake rozmery sa kde pouzivaju, ale daj pozor aby si tam mal dost miesta (a pozor aj na double side na spodku nemusis mat miesto)

Various types of M.2 devices are denoted with WWLL-HH-K-K or WWLL-HH-K codes, where WW and LL specify the module width and length, respectively, in millimeters. Part HH specifies, in an encoded form, whether a module is single- or double-sided, and the maximum allowed thickness of mounted components; possible values are listed in the right table above. Module keying is specified by the K-K part, in an encoded form by using key IDs from the left table above; it can also be specified as K only, if a module has only one key.[2][8]

Super, to jsem potřeboval vědět :-) Délku jsem už kontroloval, to jsou ty čtyři cifry (2280 např.) kde 22 je šířka a 80 dýlka v mm. No zkusim, každopádně můžu vrátit do 14-ti dnů kdyby to nešlo :D Snad se ještě povede z něj bootovat OS, četl jsem že některé disky a desky s tím mají problém.