Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook pro otce do 20K

Ahoj,
dostal jsem za ukol vybrat otci notebook do 20K.

Pozadavky:
+ co nelepsi procesor (budou se hromadne poustet sachove enginy)
+ 15,6" nebo 17,3"
+ aspon 1920x1080
+ numericka klavesnice
+ aspon 8GB RAM
+ OS Windows 64bit (7 nebo 8)

Nevim, co si mam myslet o SSHD, nikdy jsem to nevidel. Pomaha to nejak? V pracovnim notesu mam ciste SSD. Notes bude pouzivan prevazne na sachy a internet, obcasne nejaka kancelarina. Prenaset se moc nebude, takze vaha nerozhoduje. Dulezita neni ani vydrz baterie, bude vetsinu casu v nabijecce...

Zatim mam tyto kandidaty:
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-70-black-d2 192430.htm
https://www.alza.cz/dell-inspiron-7720-d501676.htm

Druhy uz je kapku pres limit. Co byste doporucili vy?

Notebook to bude, protože otec notebook chce, aby tady byla možnost ho vzít s sebou na případný šachový turnaj. Velké PC se přenášet nedá. Sháním tedy notebook s co nejlepší procesorem v kategorii do 20K nebo lehce přes. Nevidím na tom nic zhovadilého...