Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nizke FPS v hrach

Dobry den chci se zeptat otec ma celkem rekl bych vykonny PC ale kdyz sem u neho nainstaloval nejakou narocnejsi hru fps bylo celkem nizke dam priklad GTA V sem tam nakych 60 FPS ale nekdy to spadne az na 30 (28,7) fps pritom sestava mi neprijde slaba ma Nvidia Geforce GTX 970 (256 bit a 4GB) procesor Intel i7 - 5820k 3,30 ghz (6jader) a 8GB RAM DDR4 vsechny soucasti jako C++ a direct x a samozrejme nejnovejsi drivery pro grafickou kartu jsou nainstalovany....jinak nejde jen o GTA u ruznych her to fps takhle kolisa...jen me zajima jestli je to opravdu uz slaba sestava nebo jen treba graficka karta nebo cim to muze byt diky za odpoved :)

Zaklinac 3 pri nastaveni na ultra nejde nad 50 FPS spi se pohybuje tak kolem 40-45 fps je to jedno jen me to zajimalo otec stejne hry nehraje pocitac potrebuje k praci... jen sem si rikal ze takova sestava snad musi rozjet cokoliv na 60 FPS je to divne nebo se pletu?

Tak zostava slaba neni, ale otazne je aj ze jak tu hru nastavis (jake mas nastavene rozlisenie, detaily, pripadne aj AA a AF alebo rozne efekty, apod).
Pripadne tam moze aj nejaky vir vytazovat neustale grafiku apod. alebo sa moze nieco prehrievat apod., ale to by slo potom s viac FPS aspon na zaciatku.
Mozes este skusit vypnut VSYNC, nech vies nabeton ze to necaka na vsync.

jasne to chapu samozrejme kdyz snizim par veci vypnu vyhlaszovani atd. tak FPS stoupnou ale prijde mi ze ta sestava by mela zvladat vse na ultra ja sem rad ze na svojem pc s i5 hraju vse na stredni detaily ale vse pri 55-60 fps ...tak me to prekvapilo