Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM v Mobilu

Dobrý den, možná si budete říkat, že tento můj dotaz je stupidní, ale já tomuhle opravdu nerozumím.
Chci si koupit mobil s 512 MB RAM, a nevím k čemu ta RAM je. Do RAM jdou zaplé aplikace? Jako, že nemohu mít zapnuto mnoho aplikací? nebo že se tam ty aplikace nainstalují a až bude těch 512 MB zabraných, tak nemohu nic instalovat? Děkuju za to že mi to někdo vysvětlí, díky jsem opravdu začátečník a v tomhle se nevyznám

aplikace se instalují na pamět nebo paměťovou kartu
V paměti RAM běží spuštěný OS a všechny spuštěné aplikace a úlohy na pozadí.
to znamená že pokud bude málo ram telefon bude vypínat aplikace

na android alespon 1gb ram

nevim jak windows ale myslím si že si stím poradí lépe než android

Pokud se telefon bude pouzivat hlavne na telefonovani a sms, pak 512MB RAM staci. Pokud na tom maji jit i nejake aplikace, tak je 512MB RAM malo, aplikace si nacita do RAM data ulozena v interni pameti a zapisuje tam docasne provozni udaje, jelikoz nebudes mit dostatek RAM, aplikace budou muset pri kazde cinnosti presouvat data do RAM a to bude cely telefon zpomalovat a bude se ti to kousat nebo bude trhany pohyb na displeji.

No zalezi co na tom budes delat, pokud je to opravdu jen na zakladni pouziti - telefon, sms, email, nejake poznamky, kalendar, tak to stacit bude. Jestli od toho chces vic, tak zvaz, jestli do toho nedat vic nebo chvili pockat a dosetrit na lepsi.