Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil s Windows - počkat na W10?

Ahoj
chci si koupit nový telefon a pokukuju po Microsoft Lumii (ještě nevím jaký typ přesně). Co jsem ale slyšel, chystá se novější operační systém. Mám s koupí telefonu počkat až se budou prodávat s tím novým systémem? Pokud bych jí koupil teď, půjde na W10 v klidu přejít?

Nechci nikomu do ničeho žvanit, takže co teď napíši je čistě můj názor a zkušennost. Dle mého je Windows Phone dosti katastrofický systém co se týče využitelnosti, stupidního, nepochopitelného nastavení, omezenost v aplikacích atd. Používám (rootnutý) Android na kterém jede vše od plnohodnotné off - line navigace, přes souborové manažery, přehrávače a mnoho další.
Jinak co se například tabletů týče, šel bych tak či tak do Windows 8 > výkonný HW vč. 32bit architektury CPU, plnohodnotný OS. OS Win 8, však s Win Phone má podobnou jen start obrazovku.

Toto píši jen proto, aby majitel nebyl zklamaný, že čekal něco ohodně více. Já jsem se nechal namlsat grafickým zpracováním, pak jsem litoval investici.

Ja konkretne mam vyhrady k prenosu suborov. Na Androide intuitivne par klikov a prenos trva par minut, na Windows phone som musel asi 30min studovat fora, potom instalovat do pc nejaku drbnutu aplikaciu a potom na vela klikov sa mi podarilo preniest fotky z phonu do nb. Cisty cas cca 1h. Kvoli blbemu prenosu par fotiek. Akoby som preniesol fotky do takeho NASka o tom radsej ani nepremyslam.
To bolo mozno pred rokom-dvoma, ja dufam, ze to uz MS medzitym nejako opravil.

Nevím jak to bude ve W10, každopádně W8.1 to stále opravené nemá. Mass storage se nekoná.
MS by nejraději, kdyby si to člověk automaticky uploadoval do jejich OneDrive, protože pak to má přece hned dostupné ve složce OneDrive na PC. Nasrat Microsofte, nasrat.

Mě na WP otravuje toto:
- neexistence Flow psaní (= Swype) pro češtinu
- dementní chování SMS doručenek (nezobrazují se formou nějaké fajfky u napsaných zpráv, ale sypou se všechny na jednu hromadu
- doručenky zobrazují pouze telefonní čísla, nedokáží se spárovat s kontakty, takže po týdnu člověk vidí akorát smršť čísel na hromadě
- Vývojáři na WP prdí (ano, sw je hodně, ale pokud chcete něco konkrétního, máte často smůlu, např. nativní klient pro Dropbox nebo aktualizovaná navigace Waze)
- no a samozřejmě již diskutovaná absence mass storage

I přes výše uvedené výhrady mi WP vyhovuje, vše dohání perfektní stabilitou a svižností (je úplně jedno, o jaký telefon se jedná, jestli lowend za pár stovek nebo highend). On ten Android má zase svoje problémy, takže si nemají moc co vyčítat.

• Vyzvánecí profily ve win10 jsou obohaceny + moznost volby vlastní.
Viz vyse , nevím ze by WP nemēl OFF-line navigaci..
Jeho začatky byl spís medi-ocre, ale dnes bych ho tak nenazval, proto jsem ho i zakoupil. Prubēhem času, se i WStore naplnilo. (Windows 10, jiz dokonce nabízí vylepseny WStore, po otestovaní tohoto OS i pres preview verzi, jde o podstany krok dopredu).

Nevím co si představuješ pod pojmem Mass storage, ale pokud já připojím drátem k pc nb tak se zobrazí standartní složka se všemy soubory (podle složek), bez drátově to de taky.
Doručenky mě nezajímají. Nebo jsem si odvykl. Prostě mě je jedno jetli ten na druhé straně to četl nebo ne.

aktualizovaná navigace Waze

No co když mám Here+??

Ale jistě, pokud jsou mnou napsané problémy pro tebe nepodstatné, pak je vše v pořádku.
Pod pojmem Mass storage si představuju plnohodnotné Mass Storage, nikoliv pouze MTP. Nevím, jak to jinak napsat.

Mně vyhovuje Waze kvůli aktuálním uzavírkám, dopravní situaci atp. Here se nechytá, sorry.

. Pokud nechceš čekat, vyber Lumii 640, ta má upgrade na W10 dostat jako první.

• Luminu 640 mám, poslední preview 10 jede velmi dobre na uvedené telefonu, nové funkce, nastavení, vzhled.
• Ale presto, ze windows 10 bude vycházet az za pár mēsícu (+-3), bych to nak prozatím neresil :)

Je tam jedno ale, Microsoft, dokud nevyjde upgrade starych telefonu na Windows 10, tak tomu verit nebudu, ikdyz by Microsoft stokrat deklaroval opak. Uz tolikrat jsme se s Microsoftem spalili, ze opet jim verit nepovazuji za soudne.
Samozrejme nerikam, ze to nebude, ale byl bych opatrny. Takze zalezi jak moc ten mobil potrebuje, muze koupit ted tu Limii 640 a casem mozna upgradovat nebo ji prodat a koupit potom novejsi s Windows 10, nebo muze ted koupit jiny levny foun a pockat si na W10 nebo treba ted nekupovat nic a cekat. Je to na tazateli, ale stoprocentni jistotu upgradu tam nevidim.

Tak jasně, může tomu Indovi rupnout v kouli a nic nebude. Jenže tehdy, když zařízli majitele telefonů s WM 6.x a následně s WP 7, tak netvrdili, že bude upgrade a podobně. Tam se to vědělo, že nekompatibilita bude a upgrade nebude.
Mimochodem, dají se stáhnout a nainstalovat i testovací verze těch 10 do mobilu. Do toho ale nejdu, nechci z toho mít briketu :-)

Měl jsem pouze starou lumii s WP a aktualizací na 7.8 (hybrid 7čkového a 8čkového OS). Nyní mám telefon s androidem a už nikdy bych neměnil. Nastavím si vše jak potřebuji, chodí mi upozornění jak potřebuji, spousta funkcí, vychytávek, nastavování atd.

Nyní už bych neměnil, WP mi připadá jako totální hračka pro děti.. takových maličkostí, které mi ztěžovaly život, byly nesmyslně vyřešené a jednoduše STUPIDNí... komukoliv jsem něco řekl nebo ukázal, začal se válet smíchy.. děkuji, už nikdy!

Třeba desítky budou jiné, ale dost pochybuji, že ti jako normálnímu uživateli budou vyhovovat více, než android. Multimédia, sociální sítě, struktura uživatelského prostředí.. prostě nádhera.

Je to samozřejmě jen můj názor, ty třeba využíváš telefon jinak, nebo ti určité věci nevadí nebo tak.. ale opravdu zvaž všechny možnosti

Ono dost zalezi co mas za telefon, na Androidu existujou skvele pristroje, ale taky nektere dost hrozne. Tim, ze na WP je vicemene hlavne Lumia, tak se drzi kvalita a zajemce nemusi zase tak premyslet, ktery poridit.
Jinak mam na to ten nazor, ze WP je dobry hlavne pro uzivatele, co maji porad telefon jako telefon a ostatni funkce vyuzivaji spis okrajove. Ono jak rikas, kazdemu se libi neco jineho, kazdy to vyuziva nejak jinak a u Androidu je uzasna prizpusobitelnost tomu co clovek chce, u Windows Phone se musi prizpusobit uzivatel. Ale zase jsou lide, kterym to tak vyhovuje, nechteji nic prizpusobovat a radeji se prizpusobi oni, hlavne aby to po nich nic nechtelo a nemuseli si s tim hrat.
Ono procenta trzniho podilu jasne dokladaji cemu lide davaji prednost.

trzniho podilu jasne dokladaji cemu lide davaji prednost

Myslíš, že se všichni v androidech vrtají, dělají rooty a podobně? Mnoho mých kolegyň má takové ty Samsungy Galaxy něco co vypadají jak rozšláplé mýdlo a ani nevědí, že je to chytré. Děti jim nainstalují skype a whatsapp a jede se. Kdybych se jich zeptal, jestli mají root, asi by to považovaly za něco neslušného a dostal bych facku.
Prostě - máš to jak se seznamem (=internet a mail). Jednu dobu měl každý Nokii 5110, pak 3310, pak 6300 no a nyní mají všichni Samsung.

spousta funkcí, vychytávek, nastavování atd.

A třeba právě to spousta lidí nechce. Chtějí chytrý telefon, který funguje a nechtějí se vztekat s nedodělaným a zabugovaným Androidem. Celé to je o tom, že když zvolí Lumii, tak ví, co si kupují, protože WP funguje úplně stejně jako Apple iOS.