Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulátor otáček

Zdravím. Mám takový problém ohledně regulátoru otáček. Pořídil sem si novou sestavu kde byl zabudový jednoduchý regulátor otáček v PCI slotu viz. odkaz ( fan-controller.jpg ) a na něm napojené 3 větráky.

Po nějaké době se při spouštění počítače větráky nezapínali. Vždy sem musel zvýšit otáčky oni pak naskočili a zase sem je mohl stáhnout na minimum. Časem se to pořád zhoršovalo a než přestali fungovat uplně tak se zapli jenom občas a to na nějnižší otáčky ať sem regulátorem točil sebevíc.

Zkusil jsem koupit nový. Chvíli vše fungovalo v pořádku ale zase po pár týdnech to samé. Nevíte co by to mohlo způsobovat? Nejdřív jsem myslel že to bude vada samotného regulátoru, ale když to udělo znova tak chyba bude asi někde jinde.

Děkuji za odpověď.

Sestava:
i7-4790
msi z97
gtx 970
seasonic s12g-650
bedna fractal design core ( od fractalu jsou ty větráky i regulátor)

Problem bude asi v tom ze ten regulator je asi posledna sracka (nevidiet tam ci ma tranzistor a ochrannu diodu apod, bez nej sa ten tranzistor mozno furt odpaluje, alebo ked to nema tranzistor vobec, tak sa ten trimer prehrieva). Kup si nejaky 1W odpor 22 - 50ohm, podla toho jak silno chces tie otacky znizit, a napajkuj ten odpor na drat.

(alebo sem aspon napis ze co su tam za suciastky)

MM.., 21.05.2015 16:52
Problem bude asi v tom ze ten regulator je asi posledna sracka (nevidiet tam ci ma tranzistor a ochrannu diodu apod, bez nej sa ten tranzistor mozno furt odpaluje, alebo ked to nema tranzistor vobec, tak sa ten trimer prehrieva). Kup si nejaky 1W odpor 22 - 50ohm, podla toho jak silno chces tie otacky znizit, a napajkuj ten odpor na drat.

(alebo sem aspon napis ze co su tam za suciastky)

Předpokládám že se ptáš na součástky toho regulátoru, ale úpřímně se v tom vůbec nevyznám.

Tak už vieš, čo je vadné. Reklamuj to. Ale pýtaj si peniaze. Je to zmätok. Nemôže vydržať a zhorí znovu.
Na tom trimri horela odporová cestička. Čim bola tenšia, tým mala väčší odpor, tak si musel "pridávať", aby si ju skrátil a dostal šťavu do vetrákov. To malo ale za následok to, že horela ešte viac. Až nebolo kam pridávať.