Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalaci nových RAM, PC se sekne ještě před BIOSem

Dobrý den,
nedávno jsem si chtěl vylepšit svůj počítač (HP ELITE 7100 MT, MSI 2a9ch, 4GB RAM 1.5V 667MHz DDR3, Intel i3-540), tak jsem si koupil nové RAMky Kingston HyperX Fury Blue Series 8GB(2x4GB kit, 1667MhZ, 1.5V, CL10). Poté jsem si RAMky vyzvedl na pobočce Alzy, hned doma jsem se rozhodl je nainstalovat. Odebral jsem staré 2x2GB RAMky a nahradil jsem je těmi novými. Ty nové se zasunovaly o něco hůře, ale nakonec klaply. I po klapnutí jsem na ně ze shora trochu zatlačil, abych se ujistil že jsou správně zasazeny (RAMky ještě trochu zajely dovnitř). Pustil jsem počítač a obrazovka monitoru zůstala černá. Diody na klávesnici a myši problikávaly celou dobu co byl počítač zamrznutý. Poté jsem zkusil nové RAMky připojit do jiného dual channelu, ale výsledek žádný. Vyskytl se ten stejný problém. Poté mě napadlo zapojit jen jeden modul RAM. Když byl obsazen pouze jeden slot ze čtyř, tak se na počítači objevilo úvodní logo HP, ale když se začal načítat Windows 8, tak se počítač hned restartoval. Restartoval se takhle 3x, když se na konec onoho načítání OS kompletně sekl. Zkusil jsem se podívat do BIOSu, kde jsem viděl RAMku normálně načtenou. Poté jsem zkusil počítač znovu zapnout a při obrazovce loga HP, jsem stiskl klávesu pro spuštění zabudovaného softwaru pro kontrolu komponentů v počítači. První se kontroloval CPU, u kterého kontrola proběhla v pořádku, ale když došlo na RAMky, tak se kontrola sekla na nule. Po dvaceti minutách, kdy nenastal v kontrole žádný postup (stále 0 %), tak jsem to vzdal a počítač vypl. Nový modul RAM, jsem vysunul a vrátil na svá místa staré moduly RAM a počítač se spustil normálně a bez jakýchkoliv problémů. Nutno zmínit , že nové RAMky mají větší frekvenci než umožňuje základní deska (1333MhZ - ZK, a 1667MhZ - nové RAM), ale předtím než jsem RAMky objednal, tak jsem se dočetl na mnoha fórech, že základní deska si RAMky podtaktuje dle své potřeby. Je možné, že chyba je právě v oné frekvenci, protože v BIOSu možnost nastavit frekvenci natvrdo nikde není. Dále mě napadlo updatovat BIOS, což ale není vůbec jednoduché, protože nemohu najít žádný firmware pro mou ZK, který by byl kompatibilní s Win8. Chtěl bych se tedy obrátit na vás, co bych měl zkusit dále, případně jestli by mi Alza vzala RAMky zpět (nutno dodat, že jsem v ochranné lhůtě 14 dnů). Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Pozn. - Procesor taktéž podporuje max 1333MhZ.

• Na tvém mistē, bych restartoval BIOS jen s jednou RAM, poprípadē pomocí vyndání baterie CMOS
• Chce to ten BIOS opravdu projed poctivē a najit nastavení RAM a nastavit jim maximální hodnotu 1333.
Nadále prìčin muze byt více, jako "nekompabilitita" RAM+Zakladní daska, nebo s Dual Chanel profil (vìce informací na strankách vyrobce), spatny DIMM slot, tak jak jejo obsazení.
Zkousel jsi ty RAM zapojit do 2+4 slot? Nebo 1+2?
V prvé radē, zadej BIOS do Load Defaut. (Dle popisu pujde ale zrejmē o spatnou kompatibilitu zakladní deska + RAM)

Určitě až se vrátím domů z práce, zkusím to restartování. Nekompatibilitu myslíte kompatibilitu jako takovou, nebo že dělá problém ta frekvence? 2 RAMky jsem vždy zapojil 2. a 4. slot, potom jsem zkusil 1. a 3. a jeden samostatný modul RAM jsem zkoušel jen pro jeden slot a to ten první. Děkuji za odpověď.