Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístup mezi počítači na síti

Zdravím,

nevím jestli jsem to zařadil úplně do správné kategorie.
Mám ntb s WIN 7 Home Premium v pracovní síti. Jede mi tiskárna, jde mi přístup do nasdílených složek na ostatní počítače s WIN 7 Pro.. Připojení kabel/wifi.. Ale nedaří se mi dostat do počítače s WIN 8 (tuším, že verze PRO 8.1) a ostatní počítače se nemůžou dostat na můj ntb, nasdílenou složku...

Nevím jak nastavit přístup, abych se z těch ostatních počítačů dostal do mého ntb... Je to tím, že mám OS home premium? nebo mám jen někde špatně nastavený přístup ??

Sdílení složky je aktivní, počítače se navzájem v síti vidí, ale pokud se chci dostat do ntb, tak mi to hodí chybu sítě..
"Chyba sítě // Systém WIN nemůže získat přístup k \\ntb\blabla"

pokus zapnu na ntb sdílení veřejných složek, tak to funguje.. ale sdílení mnou nadefinované složky nefunguje..
Pokud se připojuji přes total commander, tak mi to napíše jestli se chci připojit jako správce, a ikdyž to potvrdím tak mě to nepustí dovnitř..nebo napíše přístup byl odepřen.. do veřejné složky mě to ale pustí

bude to určitě jen banalitka v nastavení, ale nevím kde to najít..
PS. přístup z ostatních počítačů na pc s WIN 8 se mi také nedaří (moje nastavení)
Děkuji za rady

Nastav si na tu zlozku prava pre uzivatela Everyone, plne alebo len na citanie, jak chces. To konieckoncov plati pre akekolvek zdielanie ak sa neprihlasujes na konkretneho usera ale ides cez guest apod.
Inac ked nazdielavas zlozku v pravy klik tak tam mas tiez volbu ci to ma byt zdielane s heslom alebo ne, ked tam je z heslom tak sa musis prihlasit na jednom PC na stejneho usera jak na inom PC, preto ja osobne si nastavujem prava pre Everyone na zdielanej zlozke. U mna doma nikto iny sa tam stejne nedostane tak nepotrebujem mat zdielanie s user&heslom

BTW. vseobecne je mozne ze prihlaseny (alebo jediny nadefinovany) user v tych W8 ma prazdne heslo, a potom sa tam dostanes len ak nastavis prava pre everyone tusim. T.j. normalne riesenie by bolo nadefinovat spravne userov s heslom, alebo ak pouzivas domenu tak domenu, apod.
Btw. skontroluj si aj v centre sieti ze na vsetkych PC je nastavena stejna pracovna skupina, ak nepouzivas domenu.
P.S. skontroluj si aj firewall v tych W8

na ntb s win7 se mi to už podařilo rozchodit přes Everyone a přidělená práva.. ale teď mi nejde ještě rozchodit ty W8... jsou ve stejný pracovní skupině, navzájem se vidí, s W8 se dostanu na složku ve W7 ale naopak to nejde.. neustále to píše přístup zamítnut.. resp. z žádnýho počítače se nedokážu dostat do složky ve W8...

ještě si s tím nějak pohraju, je pravda že ten uživatel na W8 je účet bez hesla.. firewal zchecknu..

everyone je trotlovina pro ty, kteří neumí používat účet správce (nebo jiný s přístupovými právy) s heslem.

net use x: \\ip.adresa /user:jméno heslo /persistent:no

viz:

net help use

použití buď jako zástupce na ploše, nebo v batce:

@echo off
 if exist v:\*.* goto ODPOJIT
:VAR
 set bfu=film
 set pswz=f

:ZYXEL
 color 20
 set ip=192.168.0.3
 ping -n 1 %ip%
  if errorlevel 1 goto :END
 net use v: \\%ip%\video /user:%bfu% %pswz%
 net use m: \\%ip%\music /user:%bfu% %pswz%
 REM net use x: \\%ip%\xxx /user:%bfu% %pswz%
 goto END

:ODPOJIT
 color 47
 net use * /delete /y

:END