Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přesouvání aplikací na kartu SD...

Zdravím,

Mám telefon ThL W100 a v něm mám SD kartu 8GB, na které mám přesunuté některé aplikace. Ale když jsem chtěl některé aplikace chtěl aktualizovat, tak se ukládají do paměti telefonu a tam se nevejdou, protože tam jsou aplikace jako Facebook, Messenger atd., které nejdou přesunout na SD kartu. Nešlo by je tam nějak dostat? Telefon rootnotý je.

Děkuji.

link2sd

Ale musis si na sd-karte vytvorit dva oddily presne dle navodu a ta aplikace je pokud chces presunout uplne vsechno, placena. Jinak umi presunout aplikacni soubory, ale ne datove, to ale nemusi zase tak vadit, malo aplikaci ma velke interni data.

Nejsem si vubec jisty, ze mu tebou navrhovana aplikace pomuze u aplikaci, ktere na sd-kartu presunout nejdou, treba ten Facebook. Aplikace, kterou navrhuji ja, obchazi toto omezeni vytvorenim jakoby falesneho interniho uloziste na sd-karte (proto tam musi byt dva oddily).

• Android jde okolo mē, android mam jen na tablet, na které pouzívám jen par aplikací od nvidia, nekdy browser, jak funguje rozdēlení se SD karty nevím, nemam zkusenost.
• O prenosu facebooku na SD nepsal, coz mu nebrání prenést na SD jiné aplikace.

Rozdeleni sd-karty uplne normalne jako kdyz delis na vic logickych oddilu disk, akorat musis dat jako prvni logicky oddil ten pro Windows (FAT32, exFAT, NTFS, ...) a az potom jako druhy das linuxovy (androidovy) EXT2 na ty presouvane aplikace. Je to kvuli tomu, ze Windows jsou tak blbe, ze neumi s flashky nebo sd-karty cist vic jak jeden prvni oddil.

Aplikace Facebook ma snad 200MB hned po instalaci, takze zabere vsecno misto u levnejsich telefonu s mensi interni pameti a pak uz se tam zadna dalsi nevejde, takze je logicke, ze potrebuje tuhle aplikaci dostat na sd-kartu.