Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na počítačích s win nejde internet

V síti, kde jsem připojen je více počítačů. Odpoledne mi bylo hlášeno uživatelem, který má originální win 7 professional, že mu z ničeho nic nejde internet. Mě jiný pc s win 8.1 ještě ráno fungoval. Počítač jsem uspal, ani aktualizace ani instalace sw neproběhla. Jaké je mé překvapení, když jsem jej zapnul, nefunguje internet. Ale na vedlejším PC, kde mám linux mi běží. Zkouším přendat kabel z toho, kde funguje, nepomáhá. Zkouším nainstalovat stáhnuté aktualizace windows, nepomáhá. Změna MAC na jinou povolenou v síti, také nepomáhá. Net v linuxu stále běží. Co se mohlo stát? Síť vede do centrálního serveru s kterým se v době vzniku problému snad nic nedělo a z něj už k isp.

nepingne to nic, v Síť Ethernet - vlastnosti je odškrtnuté políčko Protokol multiplexoru pro síťový adaptér od společnosti ...
Nevím proč, nevím, zda to tak bylo a nejde to zašrtnout, když to zaškrtnu hlásí to, jestli to chci opravdu zakázat (přitom dávám povolit)

zkusil jsem dát obnovit win do předchozího stavu, nepomohlo

on spíš ten dhcp server neví nic o vašich ručně přidělovaných adresách, máte v tom trochu bordel.
používáme ve výrobě statické ip, evidujeme je, máme přidělené ip podle plánovaných názvů pc na několik let dopředu - ale stejně se aspoň jednou za rok nevyhnem konfliktu od někoho příliš tvořivého nebo zapomětlivého nebo obnoveného cizího image.
když evidujete mac adresy síťovek, pak má smysl na dhcp serveru použít statickou rezervaci ip podle mac, to by mohlo takovým konfliktům předejít.

Díky za dobrou radu do budoucna, ale myslím, že oni to opravdu přepli, protože tam mám teď automatiku a na té se to nikdy nechystalo a těch povolených kombinací ip a mac adres jsem vyzkoušel celou řadu a žádná se nechytala, zatímco ten linux ASI zkusil sám od sebe automatické přidělování, když se nepřipojil klasicky. Alespoň takto si to představuji.