Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zif-msata SSD problém

Zdravím, mám problém se starým netbookem Acer Aspire One ZG5 kde jsem chtěl vyměnit původní, pomalé SSD. Dočetl jsem se že se dá použít redukce ze ZIF na mSata koupil jsem jeden z číny a k tomu ADATA Premier Pro SP310 64GB. Bohužel nevím jak má kabel zapadnout do redukce, ani z jaké strany... Tak jsem se chtěl optat jestli tu zde nikdo nemá zkušenost. Díky za pomoc.

když to otočíš, nebude to fungovat. ;-)

A teď vážně - na desce, redukci, i kablíku je na jedné straně napájení, to poznáš podle tlustších vodivých cest. Stejně tak můžeš zkontrolovat orientaci rub/líc mezi redukcí a kablíkem pomocí multimetru (samozřejmě odpojeno od desky i disku!)

No problém není s připojením kabelu na základní desku ale spíš na redukci.. A bojím se že už jsem ji zničil. Ani na internetu jsem nenašel žádné video či obrázky zapojení. Ale zkusím to tou zkoušečkou.