Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový mobilní telefon

Zdravím. Po poruše mé staré Sony Xperie mini pro, u které přestal fungovat display a v servisu opravu předběžně vyčíslili na 2000-3000 Kč, jsem se rozhodl koupit si telefon nový.
Nevím, zda zůstat u Sony. Pokud ano, pak mám favorita Xperia Z1, ovšem nevím jestli je lepší záladní www.czc.cz nebo Compact verze www.czc.cz.
Další možnost od Sony by byla novinka Xperia M4 www.czc.cz, ale nevím, kdy bude k dispozici a jestli za tu cenu není lepší starší Z1C.
K Xperiím Z1/Z1 Compact bych současně koupil i dok v hodnotě asi 600 Kč.
Cenový limit samotného telefonu bych viděl okolo 8 500 Kč. (Velká Z1 je výjimka, musím se rozhodnout jestli chci tak velké pádlo.)
Celkově se mi líbí design od Sony. Pokud ale máte zkušenosti s jiným modelem od jiného výrobce, budu moc rád.
Jinak prosím o vaše návrhy, zkušenosti atd.

Jak říkám, absolutní favorit je momentálně Xperia Z1 Compact, tudíž případně srovnávejte s ní.

Lenovo P70 ma horsi GPS kvuli Mediatek procesoru, takze pokud GPS vyuzivas, tak ne.
LG G2 nema moznost sd-karty, docela malo mista v ulozisti, ale jsou lide, kterym to staci, jinak bezesporu vyborny foun. To druhe Lenovo taky myslim nema sd-kartu, ale ma vic prostoru.
K Samsungu nemam zadne vytky.
Sony jsou proste poruchove, jsou to pekne founy, jsou vykonove kvalitni, podle meho vubec nejlepsi founy, co kdo nabizi, ale proste sance, ze to odejde je vysoka. Jinak urcite, jestli zkousnes vyssi poruchovost, tak Z1 Compact, protoze ten vysel az po Z1 a opravili tam nektere chyby, pokud vetsi foun od Sony, tak urcite Z2.

Na LG G2 jsem už koukal a nebýt té absence sd-karet, šel jsem do něj hned. Zkrátka nevím, jestli by mi těch uživateli dostupných 25 GB stačilo
Ten Samsung S4 BE vypadá hodně dobře, zvlášť se mi líbí ta napodobenina kůže na zadní straně. Ale slyšel jsem, že Samsungy mají problém se zasekáváním se po 1 roce. Možná někdo napíše, že je to problém všech mobilů s Androidem, ale o Samsunzích je to obecně známo.
Takže se zatím stále rozhoduji, jestli velký 5" telefon. Anebo klasickou, ovladatelnou jednou rukou Xperii Z1 Compact s 4,3" displayem.

Samsungy mají problém se zasekáváním se po 1 roce. Možná někdo napíše, že je to problém všech mobilů s Androidem

Oboji je naprosty nesmysl, Samsung mam a nic se neseka a uz jsem vystridal tech androidu vic a nikdy se nic nesekalo. Jiste verim, ze jinym uzivatelum ano, ale je to obvykle jejich chyba, bud zvoli nejaky krump nebo nainstalujou placebo antivirus a podobne hovadiny, ktere jim ten Android rozeserou.