Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna ventilátorů ve skříni - netočí se...

Potřeboval bych poradit...Do počítačové skříně Fractal Design Define R5 jsem si pořídil na výměnu stávajících 140 mm ventilátorů Fractal ještě tyto 2 tižší = NOCTUA NF-A14 ULN. Jen jsem je vyměnil a zapojil úplně stejně jako byly ty stávající Fractal, ale po zapnutí PC se bohužel netočí (pouze takový lehký, trhavý náznak pohybu a nic).
Udělal jsem něco špatně? Jinak ty původní jsem měl nastavené na nejnižší rychlost z těch 3 možných v rámci regulace otáček. Zkrátka když zapnu počítač s novými ventilátory Noctua, tak ty se netočí, poté dám regulátor na nejvyšší stupeň, ventilátory se najednou roztočí (je to dost hlučné) i pak to jde včetně regulace na nejmenší otáčky. Ale proč se při zapnutí počítače se vůbec neroztočí...alias nechtějí, nevím proč, nechápu. Nějaká špatná redukce? Co bych měl udělat,aby fungovaly normálně? Díky za radu

Kazdy ventilator ma ine minimalne a maximalne hodnoty napajania!
Takze tie Noctua potrebuju asi viac prudu aby sa roztocily... To co pises ty ze ako keby cvaknu a jemne sa roztocia tak to je typicky priklad toho ze maju malo prudu.
Tie co si mal predtym boly asi neake nizko otackove a tym padom im stacilo malo prudu a uz isly.
Ved ten regulator nastav tak aby ti isly akurat a ani nehucaly a ani nesly na plne otacky.

Zdá se to logické...možná mají málo proudu na roztočení. Ale jak??? Jak je mám nastavit, aby po zapnutí počítače se sami roztočily? Nejde to přes ten regulátor jinak zapojit - jenom jsem je zacvakl do stejných konektorů jako byly ty minulé.

To jsem nemyslel, že jsou to špatné ventilátory. Kvalitní určitě jsou a přirozeně nejlevnější taky nebyly...Bohužel nemohu najít knížečku (schema) od mé základní desky GIGABYTE Z97-D3H, bez ní nejsem až zase tak zkušený zapojovatel...