Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB3 rychlost teorie vs.prax

Při přenosu dat přes usb port jsou rychlosti velice různé. Souvisí to jistě i nastavením systému (win7_64bit) a také s typem souborů, usb2/3, atd.
Dotaz souvisí s usb3 přenosem, který by měl být nejrychlejší, nicméně někdy je zoufale pomalý.
Zkusil jsem vícero nových usb3 externích disků (WDpassport edge 500gb, Adata HV620_500), různé flash paměti. Na začátku přenosu 1velkého souboru (1gb) se to rozjede na cca90MB/s pak to spomaluje až na 4kB/s. Jde to nějak zlepšit? Aktualizací driverů, nebo tak nějak? Používám jak Průzkumníka, nebo Total Commander, je to stejné.
díky za rady, nebo tip na zrychlení.
Petr

Na začátku přenosu 1velkého souboru (1gb) se to rozjede na cca90MB/s pak to spomaluje až na 4kB/s. Jde to nějak zlepšit?

Urcite, ale kde mas problem v tvem pocitaci opravdu nevim. Me to nic takoveho nedela.

Nejaky bordel v PC? Rozhaseni systemu nejakym cisticem? Opravdu nainstalovane vsechny drivery a aktualizovane?

ovladače jsou aktuální, antivir tam je normální eset, cleanery nepoužívám.
Jak jsem napsal, záhada není ani tak v pomalosti, ale v odezvě - když kopíruji zkušebně 1 soubor velký 1gb, spustí se to rychlostí 100mb/s. Za 10s spomalí na 40, a pak zastaví celkem. Pak to dotahá jen tak tak, bez informace o přenosu. Dělá to jak TC, tak průzkumník, s diskem usb3, usb2, nebo flash pamětí. Cokoliv, co je na usb. Externí sata přenos je řešení jenom částečné, potřebuji mít možnost přenosu mezi pc a ntb. Neche se mi vyhazovat tyto disky, jsou poměrně nové.

Mas tam nejaky problem. Bud v kabli, alebo v tom USB porte, alebo disku (vadne sektory) alebo v ovladacoch (USB3 potrebuje extra ovladac) alebo v antivire. Ale najskor kabel/port/ovladace, alebo vadny disk.
Jeden velky subor musi USB3 prenasat maximalnou rychlostou aku zvladne disk, typicky okolo 100MB/s u mechanickeho disku.

jak zjistim vadnost disku/kabelu/portu
os to umi, nebo nejaka utilita?
usb3 driver je ten spravny, podle vyrobce desky (Gigabyte GA-B75M-D3H)
jak muze mit na to vliv esetnod? da se "normalne" fungovat bez antiviru?
vim, ze se to tady probiralo xkrat... pouzivat hlavu, nestahovat vsechno mozny, bla bla

Tak zacal by som tym ze prescanujem ten disk (cely povrch) v HD Tune. Ked tam bude cervene tak je problem bud v disku alebo nastavaju niekde neustale chyby pri prenose.
Kabel sa skusi iny a port tiez (hlavne tie rovno z dosky). Skusit aj USB2.0 port a USB2.0 kabel, tam musis mat ustalenu rychlost aspon 20MB/s, normalne bezne aj 40MB/s (u jedneho velkeho suboru)

P.S: a ten antivir by som skusil vykopat z PC preistotu (moze blokovat subor kym ho cely neskontroluje apod, tam su bezne delaye aj niekolkosekund u velmi velkych suborov na pomalych mediach, ptz ich musi najprv cele precitat)