Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké teploty grafické karty, nastavení chlazení v biosu.

Zdravím, mám problém se svou pc sestavou.
Při hraní většiny her se pohybuji ve vysokých teplotách grafické karty (70 stupňů). Toto se děje i u méně náročných her (WOW)
Nového Witcher 3 nerozjedu ani na nejnižší nastavení. Teplota jednoduše do pár minut překročí hranici 85 stupňů a grafická karta se sama vypne.
Jediný větrák který můžu nastavit je ten na grafice. S ostatními mám problém - Speedfan není kompatibilní s mojí základovkou a v bios jsem nastavení větráků nenašel.

Abych to shrnul : Co bych měl změnit ve své sestavě abych dosáhl snížení teplot (hlavně u grafické karty),popřípadě rada jak na nastavení ostatních větráku. Pomohla by jiná case nebo jiný větrák ? Popřípadě jaký/jaká ?

Moje sestava: Prosecor: AMD FX-8350 (chladič SilentiumPC Fera 2 HE1224)
Grafická karta: MSI R9 290 Gaming 4G (chladič Twin Frozr IV)
Zákaldní deska: Gigabyte 970A-DS3P
Paměť ram : Kingston JET-RAM 8GB
Ventilátor skříně: ARCTIC F12 PWM ventilátor - 120mm
Skříň: Sharkoon T5 Economy Edition
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Nějakých 85°C, to dle mého je tak nějak normální teplota v zátěži. R9 290 opravdu hřeje. Zkusil bych u té grafiky pořádně vyfoukat prach, popřípadě trochu poladit otáčky těch ventilátorů na grafické kartě.

Pokud máš ve skříni jen ten jeden ventilátor, je to špatně. Potřebuješ alespoň 2 na airflow.
[http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/stoobi/CoolerM aster_Elite430/airflow2.jpg]