Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem adblock + csfd = vysoké využití CPU

Ahoj, všiml jsem si této zvláštnosti: mám Google Chrome (Verze 43.0.2357.65 m) a v něm nainstalovaný doplněk Adblock Plus (1.8.12) a při navštívení stránek csfd.cz se okamžitě vyhoupne využití CPU z 2-3% na 70-80% na každém jádře a pod ikonkou Adblocku se rapidně zvyšuje číslo oznamující počet blokovaných reklam a roste to do nekonečna (stále o 80 za sekundu). Po nějaké chvíli využití všech jader spadne na 40-60%, ale pořád je to dost. U žádné jiné stránky se toto neděje. Jde to řešit jinak, než Adblock na této stránce zakázat, nebo tuto stránku nenavštěvovat?

Koukám, že používáním staré Opery přicházím o víc a víc věcí z internetu. Ne, že by mne to nějak mrzelo...
Stará opera měla svůj systém blokování obsahu, možnost zakázat animace a zvuk, navíc s možností zakázat pluginy na konkrétní stránce. Nebyly třeba žádné pluginy typu AddBlock. Takže dokud pojede, budu ji používat.

Janko, ja si poplacem tiez. Operu pouzivam roky, nova ma neoslovila, takze Operujem na 12,17.
Banka mi dala "kopacky" davno, Google maps som rozbehal obklukou (radu som dostal tu) a viacero webov uz odmieta Operu (teda staru 12,17).

Firefox 38.0 mam upraveny k obrazu Opery > Classic Theme Restorer > Speed Dial > Adblock Plus a co sa dalo nastavene podobne ako v Opere (kua zvyk je zelezna kosela).

Ale aj tak Operujem, len kde to nejde pouzivam "Lisku"

Pokud ti to dělá jenom na CSFD, tak bych to neřešil. Nejspíše je to nějaká "vychytávka" v Javascriptu nebo fleši. Možná je to tím, že Chrome chce všechno přehrávat pomocí HTML5 a stránka asi trvá na Flash Playeru. Zkus provětrat chrome://plugins

max junior se zabudovaným adblockem plus blokuje toto:

.cz/ads/$~object_subrequest,domain=~hcplzen.cz (takže ads)
a ||bbelements.com^$third-party

takže si to tam nějak nastav ručně blok: *ads* , *bbelements.com*.
----

evidentně s tím má řídící program problém ve zpracování.

edit// padavce se vyloženě nelíbí manipulace typu:

http://img.csfd.cz/ads/pmg/data.js
http://go.cz.bbelements.com/please/showit/0/0/0/1/?typkodu=js&one2n1=/19..........
www.google-analytics.com/ga.js
http://cm.g.doubleclick.net/pixel?google_nid=ibillboard_dbm&google_cm=&google_sc=
http://ad.turn.com/server/pixel.htm?fpid=21&sp=y

Na ČSFD byly (možná ještě i jsou) problémy při přehrávání videí. Hlavně s tou posranou reklamou těsně po spuštění videa. Možná je tam ten "konflikt", který způsobuje to vysoké vytížení CPU. Možná to bude "tak vymakané", že bude potřeba tu reklamu povolit přehrát.

v maxthonu 4 mám problém s flashem, formuláři apod. všude je delay, zasekanost atd. (videa trvají delší dobu, než se začnou přehrávat, při přepínání do full screen módu a zpátky se přehrávané video na chviličku zasekne, laguje kurzor myši při najíždění na jiná videa v seznamu videí na youtube při přehrávání videí z tohoto seznamu, občasný delay při vyplňování formulářů - jako je například tento a při pohybu v tomto textu pomocí kurzorových šipek)
nic z tohoto se v chromu neděje

v chrome nemám žádný problém. Jaký máš doplněk ADblock? Já tento: https://chrome.google.com/webstore/detail/gighmmpi obklfepjocnamgkkbiglidom
Když dáš seznam zobrazit seznam blokovaných prvků, možná to z toho půjde zjistit,třeba možná webmaster je buď diletant (dal tam nějaký cyklus, který vyrábí requesty ve smyčce, když se je nedaří odeslat) a nebo záškodník, že to udělal ještě naschvál
Ale je doporučené používat doplňky uMatrix a/nebo uBlock, jsou výrazně rychlejší a dokonce méně náročné na paměť, ale náročnější na pochopení.

Důležité jsou tyto věci:
- jaká jsou aktivní pravidla
- jaké jsou blokované prvky (Zobrazit seznam blokovaných prvků)
Předpokládám, že jde o libovolnou stránku na csfd.cz

U mě je toto (první řádek blokované url, typ, daný filtr):

        http://go.cz.bbelements.com/bb/bb_one2n.js	skript	||bbelements.com	Ano
	http://spir.hit.gemius.pl/xgemius.js	skript	||gemius.pl	Ano
	www.google-analytics.com/ga.js	skript	||google-analytics.com	Ano
	http://img.csfd.cz/ads/pmg/data.js	skript	.cz/ads/$~object_subrequest,domain=~hcplzen.cz	Ne