Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Google play - soukromá IP kamera dostupná soukromě po internetu

Dobrý den,
měl bych dotaz, zda existuje aplikace na android z Google playe, která se zapne, telefon se postaví a vysílá (streamuje) video, které si po zadání hesla můžeme pustit z jiného zařízení z celého světa. Velice by se mi to hodilo, člověk by nemusel nijak utrácet a starého androida má snad každý :) aspoň by se využíval, ale ještě chci upozornit, aby aplikace uměla nastavit nízké rozlišení, z důvodu například pomalého 3G (vyčerpaného). Konkrétně bych aplikaci potřeboval na kontrolu solárního panelu, když jsem mimo domov, možná si někdo řekne proč, ale nemám ho moc zabezpečen a když tam bude kamera, bude to optimál. :) A jak jsem již říkal... využije se starý android.

díky předem za veškeré rady. :-)

Ty asi fetuješ kvalitní matroš!

Když máš kameru na netu, tak se k ní přece můžeš připojit a žádný program nepotřebuješ.

Chytré kamery typu Mobotix umí posílat i statický obraz. Hloupější kamery se omezují na RTSP stream, se kterým neuděláš nic jiného, než že ho přehraješ. Na to existují programy i pro android, např. https://play.google.com/store/apps/details?id=org. rtspplr.app&hl=cs

Pokud nemáš nějaký NVR s podporou recodingu, máš smůlu.

Zpristupnenie kamery je rovnake ako zpristupnenie akehokolvek ineho zariadenia. Potrebujes mat verejnu IP adresu, ktoru zadas priamo tomu zariadeniu, co je vsak utopia v dnesnej dobe, takze potrebujes mat aspon verejnu ip adresu na svojom routri a nasledne si forwardujes prislusne porty na kameru a jej privatnu IP.

nakonec jsem to vyřešil těmito aplikacemi a velká spokojenost, opravdu fungují bez datového limitu (málo fps za sekundu, ale hlavní je že se spojí! - pro můj účel stačí), můžeme z jakéhokoliv místa na zemi, jelikož se to streamuje přes nějaké servery a připojení je možno mimo síť, kde je telefon umístěn - DOPORUČUJI

Aplikace pro streamovací telefon: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. ichano.athome.avs
Aplikace pro sledovací telefon: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. ichano.athome.camera

Toto, ale hrozi u akehokolvek sprostredkovaneho spojenia, ktore je navyse zdarma a kde clovek riskuje, ze si sprostredkovatel bude chciet "privyrobit".
Na sledovanie obyvaku dobre, ako nudzovka tiez dobre, viem si predstavit, ze to dokazem vyuzit pri pomoci na dialku, kde nie je ziadna webka k dispozicii.
Ssam vidim prakticky potencial...zena mi volala z Nitry, ze dostali nove tenisky, ktore zhanam uz dlhsiu dobu a relativne pracne ich fotila a posielala cez Viber. Keby sme mali tuto aplikaciu mohla mi posielat obraz online a zaroven so mnou komunikovat.