Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPS na modem atd

Ahoj. Chci si koupit UPSku abych v zimě nepřišel kompletně o internet a elektřinu na pár dní.
U nás v domě v zimě může vypadnout proud klidně na den/dva.

Potřebuji záložní zdroj pro modem Huawei B3000 Vodafone - 12V - 1A plus nabíječky na telefony atd.
Na těch UPSkách je napsáno že vydrží při plném výkonu třeba 30minut, ale kolik vydrží na minimální využití výkonu?
Potřebuji, aby mi tato UPSka zajistila, že mi ten modem poběží stále ikdyby byl 24-48 hodinový výpadek.
Jak to spočítat?
Díky

pro zjednodušení předpokládám napětí zátěže 12V, stejné jako u baterek v ups (zatím bez konverze napětí)
modem + nabíječky = odběr 2A
denně to bude zapnuté 16h, v noci ať se modem vyspí.
za 2 dny je to: 2*2*16=64Ah
přepokládejme skvělou 60% účinnost konverze v UPS + v adaptérech + vliv samovybíjení a postupný pokles kapacity -> k nakrmení zátěže potřebuješ kapacitu baterií: 64/0.6=106Ah
v 1.5kVA UPS jsou 2ks-3ks baterií 12V/9Ah, to je max 1/4 potřebné kapacity.

pokud není výpočet špatně, odstěhuj se přes zimu na mallorcu a přikrm ty baterky ze solárních panelů.

Jak už naznačil kolega, v takovéto situaci je každá Ah dobrá, takže ztráty koverzí na 230V AC a zpět na nějakých 12V DC je lépe vyloučit. Takže bych to řešil samostatným rozvodem 12V s trakčním akumulátorem jako rezervou. Pro zařízení, která potřebují jiné napětí než 12V potom individuální pulsní DC-DC měniče z Číny za pár korun kousek.